Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
27. septembris, 2016
Drukāt

“Istabā” ielidojušas mākslinieciskas un ekstravagantas mušas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 30. septembrī galerijā Istaba latviešu gleznotāji Anita Arbidāne un Vladimirs Avramenko ar vienas dienas izstādi prezentē jaunu zīmolu – mākslas rotu dizainu “Musha”, LA.lv pastāstīja paši mākslinieki.

Ar profesionālu juvelieru palīdzību realizētas abu mākslinieku idejas un uz perlamutra gleznotās miniatūras pārtapušas par plašākai sabiedrībai pieejamu mākslas objektu – Rotu.

Par iedvesmas avotu šādu rotu radīšanas nepieciešamībai kalpojuši gan Viktorijas laikmeta romantiskie miniatūrgleznojumi, gan dadaisma un sirreālisma mākslinieku asprātīgais veikums, kā arī populārajā kultūrā bieži izmantotie motīvi un simboli.

“Mušas vadmotīva izvēle rotu dizainā nav nejaušība. Sīkā insekta tēls jau izsenis piesaistījis mākslinieku prātus. Nereti vecmeistari savos darbos paraksta vietā iegleznojuši mušu (īpaši trompe l’oeil* tehnikā), tādējādi parādot smalko šķautni starp mākslinieka radīto šķietamību un realitāti, kā arī uzsverot autora meistarību,” stāsta Anita Arbidāne.

Visas zīmola “Musha” radītās rotas ir oriģinālgleznojumi, pieejami tikai vienā eksemplārā, kas ietverts 925. proves sudrabā, izmantojot arī pusdārgakmeņus – saldūdens pērles, koraļļus, tirkīzu, lazurītu, oniksu u.c. Miniatūru radīšanā izmantota klasiskā eļļas glezniecības tehnika uz sīkiem perlamutra paneļiem, kas vēlāk nolakoti ar ūdensnecaurlaidīgas lakas kārtu.”Musha” rotu gleznojumu idejas var raksturot kā eklektiskas humora pilnas etīdes, kuru galvenā ideja tomēr ir un paliek veltījums tradicionāli reālistiskai glezniecības manierei.

Pēc rotu zīmola “Musha” vienas dienas izstādes-prezentācijas “Istabā” atgriežas keramikas izstāde “Vespertīna”. Savukārt “Musha” rotas arī turpmāk būs atrodamas galerijā “Istaba”.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+