×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Istabas fabulas atdzīvojas galerijā “Istaba”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oktobrī galerijā “Istaba” bērniem un viņu vecākiem ir iespēja noskatīties režisora Jāņa Znotiņa veidoto izrādi bērniem “Istabas fabulas”. Jauniestudējums tapis pēc Ivana Krilova fabulu motīviem. Uz skatuves – pats režisors un Laura Siliņa.

Sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem radīto izrādi tās veidotāji iestudējuši, balstoties uz izdomas principa – radīt no tā, kas mums tepat, pie rokas. Izrādes veidotāji uzsver, ka viņu mērķis ir atgādināt bērniem un vecākiem, ka iztēle ir neizmērojami plaša.

Jaunā režisora Jāņa Znotiņa rokrakstu līdz šim vairāk iepazinusi pieaugušo publika. Valmieras teātrī iestudētas vairākas izrādes – kopā ar Reini Suhanovu veidotā “Bezkaunīgie veči”, pēcāk jau paša vadībā tapušie intelektuālie detektīvi Pītera Hamiltona “Virve” (diplomdarbs) un Harolda Pintera “Siltumnīca”. Kopā ar R. Suhanovu veidots arī koncertuzvedums “Tavas saknes tavā zemē”. Līdz šim vienīgais bērniem veidotais uzvedums ir pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem veidotā izrāde “Īkstīte Reloaded” – Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru un režisoru apvienotā kursa diplomdarbs (2013).

Par gaidāmo izrādi režisors teic – fabulās attēlotā cilvēka un dzīvnieka līdzība ir pateicīgs materiāls skatītāja iztēles rosināšanai, radot izrādi, kā arī apdzīvojot latviešu mākslinieku darinājumus. “Šī līdzība palīdz sasniegt un uztvert fabulā ierakstīto dziļo jēgu, morāli.” Režisors fabulās izlasāmo līdzību starp cilvēku un dzīvnieku vēlas pārnest uz līdzību starp priekšmetu un cilvēku, radot iztēli rosinošu izrādi bērniem.

“Vēlme iestudēt Krilova fabulas radās, jo galerija “Istaba” ar savu saturu un oriģinālo interjeru rada to pašu daudzveidīgo noslēpumu, ko Krilovs savās fabulās,” piebilst J. Znotiņš. Izrādē mazie skatītāji nav pasīvi vērotāji – viņi tiek aktīvi iesaistīti tās darbībā, izmantojot galerijas telpu. Katrā ziņa – vienu tās lielo skatlogu, kuru, izrādās, var izmantot arī rakstīšanai.

Līdz ar J. Znotiņu izrādē piedalās jaunā aktrise Laurai Siliņa, kuru skatītāju iepazinuši gan Valmieras teātra izrādē “Doktors Živago”, gan arī Laura Gundara un “Teātra TT” izrādē pusaudžiem “Minga Rēgi”, kā arī izrādēs “Dirty Deal Teatro”.

Izrādes “Istabas fabulas” mākslinieks ir Ričards Millers. Tajā izmantota galerijas “Istaba” telpa, kas jau desmito gadu ir izstāžu zāle, kurā tiek eksponēti latviešu mākslinieku darinājumi, telpa apvienota ar mākslas priekšmetu veikalu un bufeti.

Tuvākās izrādes:

19., 26. X 11.00.

Biļetes var iegādāties galerijā “Istaba” un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 5 un 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+