×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Īstais brīdis pārbaudīt zināšanas: Tests par Satversmi (10)

Vai Tu esi Satversmes eksperts_Publicitātes foto_2

Turpinot Latvijas valsts simtgades notikumus, izveidots tests, kas ļauj internetā pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas Republikas Satversmi, tās būtību, rašanos un attīstības gaitu. Tests pieejams interneta vietnē iepazistisatversmi.lv, savukārt ar iegūto rezultātu iespējams dalīties sociālajos tīklos, vēsta Latvijas valsts simtgades birojs.

1. maijā Latvijā tiek atzīmēta Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas 98. gadadiena, un tieši šis datums uzskatāms par nozīmīgu pagrieziena punktu brīvas Latvijas valsts attīstībā un demokrātijas nostiprināšanā. Satversme ir Latvijas pamatlikums, kas nosaka ne tikai mūsu valsts pārvaldes sistēmu, bet arī iedzīvotāju tiesības, brīvības un pienākumus.

Latvija var lepoties ar vienu no vecākajām spēkā esošajām konstitūcijām Eiropā. Satversme ir godam izturējusi laika pārbaudi un, lai arī vairākkārt dažādu politisko režīmu iespaidā atcelta, tā vienmēr ir bijusi līdzās Latvijas tautai, dodot pamatu ticēt un cīnīties par savas valsts neatkarību. Tomēr cik daudz Latvijas iedzīvotāji patiesībā zina par Satversmi, kas nosaka Latvijas valsts pamatvērtības un mūsu tiesības dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī?

Testa ietvaros ikvienam būs iespēja noskaidrot: kādēļ Satversmi sauc par Satversmi, kuri no Satversmes pantiem ir iemūžināti plāksnēs uz Saeimas sēžu zāles sienas, cik ilgu laiku pēc kārtas Latvijas prezidents var būt viena persona, un citus faktus.

Satversmes testu meklē interneta vietnē www.iepazistisatversmi.lv līdz pat maija beigām. Noskaidro, cik daudz Tu zini par savas valsts pamatlikumu, dalies ar rezultātu, ierakstiem pievienojot tēmturus #brīvība un #LV100, un ļauj arī draugiem pārbaudīt sevi, iespējams, uzzinot ko jaunu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Вашим цензорам обязательно надо поучавствовать. А то они не знают, что цензура запрещена! Atbildēt

    !!!

  2. Satversmes dēļ mēs esam tur , kur mēs esam …. sūdi un papīri !

  3. Lielāko daļu no Svētās Satversmes atrada pirms sešdesmit gadiem alās netālu no kādreizējās Kumrānas apmetnes, bet dažus tikai šajā gadu simtenī.

  4. visbriesmigak cen ze tais portals

  5. Pseidovalstelei pseidosatversmele.

Draugiem Facebook Twitter Google+