×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Īstenos jaunas biznesa idejas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbībā ar SEB banku un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu rīkotā konkursa uzvarētāji Artūrs Mucenieks un Viesturs Balodis par savu izgudrojumu “Klusais skaļrunis” saņēma Ls 5000 lielu prēmiju un iespēju sešus mēnešus inkubēties “Madara Cosmetics” privātajā biznesa inkubatorā. 


Inovatīvā elektriskās ģitāras skanda “Klusais skaļrunis” sniegs iespēju mājas apstākļos spēlēt un ierakstīt ģitāras skaņu, netraucējot sava mājokļa iemītniekus un kaimiņus, tomēr nepieciešamības gadījumā to varēs lietot arī skaļā režīmā – tostarp uz skatuves un mēģinājumu telpās. Nekur pasaulē šādu produktu neražo. A. Mucenieks atzina, ka biznesa inkubatorā cerot izveidot skandas prototipu.

No lauksaimniecības nozares pārstāvjiem vistālāk finālā tika z/s “Veckūkuri” ar produktu “Zaļais zelts”, kas saņēma balvu Ls 1000 nominācijā “Eko-inovatīvākā ideja”. “Veckūkuru” saimniece Ilvija Jakovina teic, ka biznesa ideja paredz ražot no kūtsmēslu cietās frakcijas ekoloģisku, augsnē viegli iestrādājamu mēslojumu, kam nav smakas un ko šā iemesla dēļ var izmantot augu mēslošanai arī mājokļos. “Esam noskaņoti savas ieceres īstenošanai dzīvē, neraugoties uz to, ka banka jaunā produkta ražošanai nevēlas aizdot naudu,” tā I. Jakovina.

 

Fakti

“Ideju kausa 2012” uzvarētāji

1. vieta “Klusais skaļrunis”, Artūrs Mucenieks un Viesturs Balodis; LS 5000 prēmija

2. vieta “RadiMāju”, Jevgenijs Ļeonovs un Jūlija Līne; ideja – automatizētās arhitektūras tiešsaistes konstruktors ēku arhitektonisko projektu izveidei; Ls 3000 prēmija;

3. vieta “Mablet”, Jānis Avotiņš, Oskars Putniņš un Jānis Ankravs; ideja – interaktīvs rīks jaunam mārketinga tīkla konceptam; Ls 1000 prēmija;

“Eko-inovatīvākā ideja” – “Zaļais zelts”, z/s ” Veckūkuri”, Ilvija Jakovina; Ls 1000 prēmija;

SIA “Lattelecom” balva inovatīvākajai IT biznesa idejai – “Mablet”;

Specbalva – iespēja inkubēties “Madara Cosmetics” inkubatorā sešus mēnešus – “Klusais skaļrunis”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+