Ekonomika
Pasaulē

Īstenos kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”; Straujuma kļūs par tās patronesi 19


Laimdota Straujuma piedalās AS “Tukuma piens” biezpiena ražotnes atklāšanas pasākumā.
Laimdota Straujuma piedalās AS “Tukuma piens” biezpiena ražotnes atklāšanas pasākumā.
Foto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LRTK), lai atbalstītu Latvijas pārtikas ražotājus, īstenos kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”, savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma piekritusi kļūt par kampaņas patronesi, trešdien žurnālistiem pēc tikšanās ar Straujumu teica LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Premjere arī šodien apliecināja, ka faktiski viņa ir gatava būt par Latvijas produkcijas pirkšanas patronesi. Es domāju, tā arī paliks. Mēs arī no savas puses pilnīgi noteikti aktivizēsim kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”. Ja mēs veikalā nopērkam preci, kas nav Latvijā ražota, mēs ar to pašu atbrīvojam no darba, iespējams, kādu savu radinieku, draugu vai klasesbiedru,” teica Endziņš.

Tāpat LTRK vadītājs informēja, ka tikšanās laikā ar premjeri pārrunātas aktualitātes, kas saistītas ar eksporta atbalstu, finansējuma pieejamību biznesam un nodokļu stratēģijas jautājumiem.

Saistībā ar eksporta atbalsta jautājumiem, Endziņš atzīmēja, ka tam jābūt galvenajai Latvijas prioritātei. Eksports jāatbalsta, aktivizējot finanšu līdzekļu pieejamību un valsts lobiju eksporta tirgus attīstībā.

Savukārt, runājot par nodokļu politiku, Endziņš uzsvēra, ka svarīga ir stabila un prognozējama nodokļu vide. “Kas attiecas uz nodokļu politikas lietām, ir svarīgi, lai būtu prognozējama, stabila nodokļu vide. Mēs saprotam arī to, ka šī valdība strādās līdz vēlēšanām un vēlēšanas faktiski ir te pat. Bet es ļoti priecājos, ka mēs esam vienojušies sākt darbu pie nodokļu politikas stratēģijas,” teica LTRK vadītājs, norādot, ka, visticamāk, nodokļu stratēģijas izstrādi nāksies pabeigt jaunajai valdībai.

Savukārt Straujuma pauda viedokli, ka ir jāpieņem nodokļu attīstības programma, lai uzņēmēji tuvākos piecus gadus zinātu, ka nekas netiks mainīts. Premjere pauda gatavību uzdot Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai strādāt pie nodokļu attīstības programmas.

Saistītie raksti

Tāpat Straujuma pauda atbalstu saprātīgam Latvijas pārtikas ražotāju protekcionismam. “Es to tomēr gribu nosaukt par saprātīgo protekcionismu – visiem mums kopā – sabiedrībai, gan ēst mūsu Latvijas produktus, gan skatīties, ko mēs izmantojam. Tas ir ļoti svarīgi sevišķi pašvaldībām, valsts iestādēm, veidojot iepirkumus. Es to pilnīgi atbalstu, jo reģionālie produkti – tā ir kvalitāte, kas mums nepieciešama,” teica Straujuma.

Jau vēstīts, ka Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām valstīm. Embargo attiecas uz liellopu gaļas, cūkgaļas, augļu un dārzeņu produkcijas, putnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO, VIDEO: Apstiprina, ka “airBaltic” lidmašīnas simtgades krāsojums atbilst Latvijas karoga krāsām
13 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO: Tuvojas Baltijas lielākā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde “Tech Industry 2018”
14 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns ārā no spēles. Kādus kandidātus un scenārijus apspriež kuluāros?
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: JKP neatbalstīs Pabrika vadītu valdību, jo to neatbalsta “KPV LV”
4 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
9 stundas
LA
LA.lv
Dabā
Novembra beigās būs ziema, sals un sniegs – jaunākā prognoze
7 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Apdrošinātāji labi pelna no OCTA, konkurences uzraugi uzmanīgi pēta
5 stundas