×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Īsto teātri turpina īstā bērnība


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīt Latvijas Nacionālā teātra jaunajā “OKartes” zālē pirmizrāde kārtējai “īsto” cikla izrādei – “Īstā bērnība”. “Šis ir jau ceturtais iestudējums, ko pēc pašu iniciatīvas ar vienotu zīmolu veido jaunās paaudzes aktieri,” atklāj teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

 

Līdz šim skatītāji iepazinuši “īstos” Jāņus, Ziemassvētkus un teātri. Ar “Īsto Ziemassvētku koncertu” pat sanācis kuriozs, jo skatītāji, daudz nedomājot, ļoti ātri izpirkuši biļetes uz to un sākumā bijuši izbrīnīti, ka nonākuši nevis klasiskā koncertā, bet pavisam neparastā izrādē. Arī šoreiz aktieri, izmantojot dažādus mākslinieciskos paņēmienus, stāstīs par savas bērnības notikumiem, priekiem, bēdām, kurioziem, ko paši vai tuvākie draugi piedzīvojuši.

“Izrādē skanēs aktieru mīļākās tā laika dziesmas Kārļa Kazāka un muzikālo domubiedru izpildījumā, tostarp no populārajiem televīzijas raidījumiem “Miedziņš nāk!”, “Kling, klang, esam klāt!”, “Runcis Renārs”, kā arī pusaudžu iemīļotās grupas “Boney M” repertuāra,” stāsta viens no radošās grupas līderiem Kaspars Zvīgulis. “Esam vienojušies, ka izrādē kavēsimies atmiņās par laiku no bērnudārza līdz devītajai klasei. Tas ir gana ietilpīgs un nozīmīgs posms mūsu dzīvē, kurā bijusi gan pirmā cigarete un disene, gan bučošanās un cukurgailīšu sūkāšana, daudz kas, ko joprojām mūsu vecāki nezina.”

“Darbība lielā mērā balstīsies uz improvizācijām, jo “īstās” izrādes parasti top pēdējā brīdī atelpas mirkļos starp repertuāra izrādēm un mēģinājumiem. Uz skatuves valdīs brīva gaisotne, kurā sava loma būs atvēlēta arī skatītājiem. Varēs nesteidzīgi malkot tēju un kafiju, domās atgriežoties savas bērnības pasaulē.

Tiks dota iespēja aplūkot aktieru bērnības fotogrāfijas, kurās dažs labs bez anotācijas nav pat sazīmējams,” izrādes noskaņā ievada L. Rimšēviča.

“Skatītājiem gan nevajag pārāk uztraukties, jo mēs viņus neraustīsim. Lūgsim tikai piedalīties dažos konkursos, piemēram, atminēt bērnu pirmo patstāvīgi pateikto vārdu nozīmi. Viņi būs ļoti tuvu mums, mēs – viņiem, tādēļ vēlamies panākt tādu tīru bērnības sajūtu, īstu azartu, ar kādu, teiksim, gājām kaut ko spridzināt, saklausījušies nostāstus, cik labi tas kūp,” skaidro K. Zvīgulis.

“Īsto” izrāžu burvība slēpjas jaunatklāsmēs un nebeidzamā radītpriekā. Tas nozīmē, ka pēc mēneša vai diviem skatītāji varbūt redzēs jau pavisam citādu priekšnesumu nekā pirmizrādē, jo aktieri vēros arī publikas reakciju, paturot sev tiesības mainīt gan stāstus, gan izpausmes līdzekļus.

 

UZZIŅA

Lomās: Ģirts Liuziniks, Līga Zeļģe, Arturs Krūzkops, Jānis Vimba, Marta Ančevska, Kaspars Zvīgulis, Mārtiņš Egliens, Jānis Āmanis, Inga Misāne- Grasberga, Mārtiņš Brūveris, mūziķis Kārlis Kazāks ar grupu

Izrādes ilgums: ~ 1,5 – 2 stundas

Tuvākās izrādes: 14., 16., 20., 21. un 22. decembrī

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+