Apbrīno

“Ka es liela dziedātāja” Elza Rozentāle. Noklausies jauno singlu! 16

Foto – Anda Krauze

Nenoliedzami, dziedātāja ELZA ROZENTĀLE ir vērtīgs tīrradnis, īsts mūzikas hameleons – vienlīdz ērti jūtas džezā, tautas mūzikā, rokā un popmūzikā. Lai gan plašāka sabiedrība viņu pamanīja TV šovā “Izklausies redzēts”, Elzai pa spēkam sajūsmināt ne vien televīzijas skatītājus un apburt kabarē izrādēs. Viņas spēcīgo vokālu un samtaino tembru, kā arī artistiskumu varēsim baudīt šovakar Rīgā, Berga bazārā, solokoncertā “Cieņa Ninai Simonei” un 26. augustā Ventspilī etnodžeza koncertā “Putna lidojums”. Nupat pie klausītajiem nonācis Elzas singls “Ka es liela dziedātāja”, novembrī nāks klajā viņas mūzikas albums “Lakstīgala”.

– Man ir svarīgi, lai dziesma būtu muzikāli kvalitatīva, interesanta, emocionāli spēcīga, lai tā paliktu klausītājam atmiņā, – par savu dziesmu izvēli saka Elza Rozentāle. – Tā dziedāšana man kā no zila gaisa, esmu pilnīga pašdarbniece. Mūzikas pamatus palīdzēja apgūt mamma, kura strādāja Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā, un tēta, kurš spēlēja akordeonu, – teic Elza. Viņa ir no Vecumniekiem, bet īstās saknes meklējamas Madonā un Lubānā. Vecāki tagad no Vecumniekiem pārcēlušies dzīvot pie Lubānas.

Elza dziedājusi skolas korī, spēlējusi folkloras grupā “Kokle”, vienaudžu rokgrupā un nepilnus divus gadus mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Elzas talants ir arī spējā apgūt dažādus mūzikas žanrus, pašlaik viņas darbs saistīts ar uzstāšanos šovos, korporatīvos pasākumos. Tāpēc likumsakarīgi, ka jaunā dziedātāja domā par nākotni mūzikas jomā, lai arī bija apsvērusi iespēju studēt baltu filoloģiju. Izrādās, Elzas mamma tulko no lietuviešu valodas, pavada arī augstu Lietuvas amatpersonu vizītes Latvijā.

Apbrīnojama ir Elzas mērķtiecība, var teikt – pat spītība, pilnveidojot savu talantu, kā arī artistiskums un neviltots tiešums. Un temperaments! Domājams, tas nāk līdz ar gruzīnu gēniem no tēva puses. Elza bija precējusies ar indiešu horeogrāfu un dejotāju Aviku Parkouru, kurš Latvijā ieradās 2011. gadā. Tiesa gan, nu jau divi gadi, kopš šķīrušies, taču draudzība nav zudusi.

– Ar Aviku iepazinos, veidojot “Cabaret” programmas. Kāzas svinējām Latvijā un Indijā. Atbilstoši tradīcijām Indijā tās ilga nedēļu, katru dienu divas trīs reizes mainīju sari. Pieredzēju dažādus rituālus, un mani klātbūtnē atbalstīja ne vien mamma ar tēti, bet arī radošā “Cabaret” komanda. Indija paplašinājusi manu izpratni par ēdienu garšām, cilvēku attiecību smalkumiem un dabas krāšņumu.

Galerijas nosaukums
LA.lv