×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

IT drošības uzņēmums: Ķīnas armija kontrolē pasaules ietekmīgākos hakerus

Foto - AFPFoto - AFP

Ķīnas armija kontrolē vairākus no pasaules ietekmīgākajiem hakeriem, kuri īstenojuši kiberuzbrukumus ASV valdības iestādēm, laikrakstiem un uzņēmumiem, paziņojis IT drošības uzņēmums “Mandiant”.

Kompānija savā ziņojumā norādījusi, ka simtiem izmeklēšanu, kas veiktas pēdējo trīs gadu laikā, liecina, ka hakeri, kuri uzbrukuši ASV interesēm, “pamatā bāzējas Ķīnā, un Ķīnas valdība zina par viņiem”. “Mandiant” ziņojumā galvenā uzmanība pievērsta grupējumam “APT1” (“Advanced Persistent Threat”), kuram izdevies nozagt apjomīgu informāciju un uzbrukt infrastruktūrai, piemēram, ASV elektroapgādes tīklam. “Mēs uzskatām, ka “APT1″ ir spējīgs veikt šādas ilgstošas un plašas kiberspiegošanas kampaņas, jo saņem tiešu valdības atbalstu,” secinājis “Mandiant”. Domājams, ka “APT1” patiesībā ir Ķīnas armijas struktūra – “Vienība 61398”. Grupējuma veikto uzbrukuma pēdas tika izsekotas līdz kādai 12 stāvu ēkai Šanhajas piepilsētā.

Virkne kiberuzbrukumu ASV prominentākajiem medijiem, piemēram, laikrakstiem “The New York Times” un “Wall Street Journal”, raisījuši bažas par hakeru iespējamo saistību ar Ķīnas armiju. “The New York Times” janvāra beigās paziņoja, ka hakeri ielauzušies laikraksta datorsistēmās un nozaguši darbinieku e-pastu paroles. Laikraksts uzskata, ka pastāv saistība starp hakeru uzdarbošanos un laikraksta publikāciju par Ķīnas premjerministra Veņa Dzjabao radinieku pasakainajām bagātībām. Pēc šiem uzbrukumiem “The New York Times” un citi klienti nolīga “Mandiant”, lai iztīrītu datorsistēmas. Ķīna noliedz, ka tai būtu kāda saistība ar šiem uzbrukumiem, un Ķīnas oficiālais laikraksts “People’s Daily” licis noprast, ka aiz šiem uzbrukumiem patiesībā stāvot ASV valdība, kurai ir savas slēptas intereses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+