×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

It kā aplaupītos amerikāņu peldētājus neizlaiž no Brazīlijas

Gunnars Bencs un Džeks Kongers pie policijas iecirkņa Rio lidostā. Foto - Reuters/ScanpixGunnars Bencs un Džeks Kongers pie policijas iecirkņa Rio lidostā. Foto - Reuters/Scanpix

Divi ASV olimpiskās komandas peldētāji trešdien netika izlaisti no Brazīlijas, kamēr viņi policijai nesniegs liecības par iepriekš notikušu laupīšanu, kurā par upuriem kļuva kopumā četri amerikāņu peldētāji, tostarp titulētais Raiens Lohte.
Trešdien vēlu vakarā Riodežaneiro lidostā no lidmašīnas, kura grasījās doties uz ASV, tika izsēdināti amerikāņu peldētāji Džeks Kongers un Gunnars Bencs.

Sākotnēji viņi tika aizturēti, bet pēc tam, kad lietā iejaucās ASV konsulāta pārstāvji, bet abi peldētāji apsolīja ceturtdien sniegt liecības, viņus atbrīvoja.

Svētdien Lohte kopā ar Kongeru, Bencu un Džimiju Faigenu pēc olimpisko peldēšanas sacensību noslēguma bija devušies uz kādu privātu ballīti. Laupīšana notika, kad četrotne ar taksi atgriezās olimpiskajā ciematā. Pēc Lohtes stāstītā mašīnu apstādinājis kāds vīrietis, kuram pie krūtīm bijusi policijas nozīme. Vīrietis Lohtem pielicis pie deniņiem ieroci un peldētājus aplaupījis.

Brazīlijas policija sāka izmeklēšanu, taču līdz šim nespēja iegūt pietiekami daudz pierādījumu, ka šāda laupīšana notikusi, bez tam arī paši peldētāji nav varējuši sniegt pietiekami nozīmīgus faktus par laupīšanas brīdi, bez tam viņu liecības krasi atšķiras.
Policija neizslēdz iespēju, ka šāda laupīšana nemaz nav notikusi, jo tai tā arī nav izdevies atrast taksistu, vai arī kādus citus lieciniekus.

Zīmīgi, ka paši peldētāji nevērsās policijā, bet tā izmeklēšanu sāka pēc mediju ziņām. Kā pirmā par laupīšanu medijiem atklāja Lohtes māte. Nopratinot Lohti un vēl vienu peldētāju, viņi atzinās, ka bijuši alkohola reibumā, un, piemēram, nevarēja atbildēt, kur un cikos tieši notikusi laupīšana, kā arī neatcerējās kādas krāsas mašīnā viņi braukuši.
Peldētāji gan apgalvoja, ka viņiem likts izkāpt no mašīnas un nogulties uz zemes, bet tad laupītājs savācis viņu naudas makus, kamēr peldētāju mobilos telefonus nav aizticis.

Savukārt televīzijas kompānija NBC trešdien vēstīja, ka Lohte, kurš vienīgais no četriem peldētājiem jau ir devies uz dzimteni, mainījis savas liecības, sakot, ka taksis netika apstādināts uz ielas, bet laupīšana notikusi degvielas uzpildes stacijā. Tāpat titulētais peldētājs tagad noliedz, ka ierocis viņam pielikts pie galvas, sakot, ka ar šaujamo tika tēmēts viņa virzienā.

Lohte Riodežaneiro kļuva par olimpisko čempionu 4×200 metru brīvā stila stafetē, kurā viņš uzvarēja jau ceturto reizi pēc kārtas, bet karjeras laikā viņš ir ticis pie 12 olimpiskajām godalgām, tostarp sešām zelta.
Tikmēr pārējie trīs šajā lietā iesaistītie peldētāji bija stafešu komandu rezervisti un finālpeldējumos nestartēja, taču tā kā piedalījās priekšsacīkstēs, tad arī tika pie savām zelta medaļām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+