Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

IT uzņēmuma “Mīkrotīkls” peļņa pārsniedz 79 miljonus1

Foto: Ieva Čīka/LETA

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums “Mikrotīkls” pagājušo gadu pabeidzis ar 258,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3 % lielāks, nekā gadu iepriekš.

Kompānijas peļņa pārsniedza 79 miljonus eiro, kas ir ievērojami vairāk, nekā 2017. gadā, kad peļņa bija 43 miljoni eiro, liecina uzņēmuma iesniegtais gada pārskats.

SIA “Mikrotīkls” vadības ziņojums liecina, ka pārskata gadā sabiedrības vieta tirgū ir stabila, attīstību vēršot uz jaunu produktu izstrādi un eksporta realizācijas apjoma palielināšanu. Realizācijas apjomiem turpinās pieaugums, palielinoties par 2,8 % gadā un sasniedzot 258,7 miljonus eiro.

Kopējā uzņēmuma attīstība ir stabila, sabiedrības bruto peļņas rentabilitāte noturējās iepriekšējā gada līmenī, samazinoties tikai par 5 procentpunktiem līdz 29,2 %, savukārt neto peļņas rentabilitāte pakāpās līdz 30,7 %.
Sabiedrība ir pakļauta ārvalstu valūtas kursu svārstību riskam, tā kā lielākā daļa no sabiedrības iepirkumu un pārdošanas darījumiem notiek ASV dolāros.

2018. gadā ASV dolāra kursa svārstības pret eiro ir negatīvi ietekmējušas sabiedrības peļņas rādītājus.

2018. gada 20. augustā sabiedrības noliktavā Maskavas ielā izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā sadega tajā esošie krājumi 33,97 miljonu eiro vērtībā, kas iekļauti peļņas vai zaudējuma aprēķinā pārējās saimnieciskās darbības izmaksās.

2019. gada 18. jūnijā sabiedrība saņēma apdrošināšanas kompensāciju par nodegušajiem krājumiem 33,937 miljonu eiro apmērā, kas iekļauta peļņas vai zaudējuma aprēķinā pārējos saimnieciskās darbības ieņēmumos un bilancē citos debitoros, teikts vadības ziņojumā.

Saistītie raksti

2019. gadā kompānijas vadība paredz tirdzniecības apjomu stabilizēšanos, vienlaikus nepārtraukti strādājot pie jaunu produktu izstrādes, kā arī vairojot iepriekšējos darbības gados iemantoto klientu uzticību sabiedrības produkcijai.

Uzņēmumā pagājušā gada beigās bija nodarbināts 251 strādājošais.

SIA “Mikrotīkls” reģistrēts 1996. gadā, tā pamatkapitāls ir 2840 eiro un tas vienādās daļās pieder valdes priekšsēdētājam un ASV pilsonim Džonam Mārtinam Talijam un valdes loceklim Arnim Riekstiņam, kas ir patiesā labuma guvēji.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem 20. “Airbus A220-300” lidmašīnu
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Kā izskatās jaunajā “Palms Beach Club”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas koka mēbeles iecienījuši dāņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
2 stundas