Laukos
Tehnika

Itāļi demonstrē atjaunotu sējas kompleksu ‘Corona X–Force’0

Vācijas izstādē “Agritechnica 2017” Itālijas kompānijas Maschio Gaspardo demonstrētais jaunums, kā liecina nosaukums, aprīkots ar inovatīvo izsējas sekciju X–Force un spēj iestrādāt arī mēslojumu. Šim nolūkam bunkurs sadalīts divās daļās 60:40 – attiecīgi mēslojumam un sēklām.

Corona X–Force tradicionālās paralelograma izsējas sekcijas nomainītas ar sekciju X–Force ar palielinātu spiedienu uz lemešiem – tā nodrošina 120 kg bāzes spiediena, ko ar hidraulikas palīdzību var palielināt līdz 160 kg. Tas savukārt ļauj palielināt darba ātrumu un paplašināt sējmašīnas izmantošanas spektru. Corona X–Force var sēt gan sīksēklu kultūras, gan pākšaugus.

Maschio Gaspardo Corona X–Force strādā ar graudu kultūrām tradicionālām rindstarpām – 12,5 cm, taču nepieciešamības gadījumā sekcijas var piebremzēt arī pēc viena, diviem, trim centimetriem utt. Šim nolūkam pievienota papildu sadalītājspole, kas dozē mēslojuma devu. Sēklas un mēslojums tiek izsēts vienā dobītē.

Kā stāsta kompānijas pārstāvji, sākot ar 2018. gadu, modelis vēl tikšot pilnveidots un būšot pieejams arī ar sadalītu mēslojuma un sēklu iestrādi. Darbam ar sējas kompleksu nepieciešams 300 ZS traktors.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv