×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Itāliešu opermūzikas dzīres “Summertime” duetu vakarā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilona Bagele un Inese Galante.

Pilnā sparā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē turpinās 11. Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. 13. augustā tā ietvaros, tāpat kā citus gadus, turpinās viena no festivāla skaistākajām tradīcijām – duetu vakars. Tas šogad veltīts itāliešu operu komponistu mūzikai un skaistajai bel canto dziedāšanas tradīcijai. Kopā ar festivāla saimnieci Inesei Galanti koncerta “Bel canto dzīres” duetos dziedās gan Egils Siliņš un Sergejs Jēgers, gan Ilona Bagele un Raimonds Bramanis.

Festivāla “Summertime” ceturtajā dienā notiks jau par stabilu festivāla tradīciju kļuvušais duetu vakars, kurā festivāla saimniece Inese Galante uz skatuves sev līdzās ir aicinājusi izcilus pašmāju dziedātājus, lai atskaņotu labāko no itāliešu operas klasiskā duetu repertuāra.

Duetu vakars iecerēts arī kā pārliecinošs atgādinājums par Latvijas operdziedāšanas tradīcijas izcilajiem panākumiem. “Labākajiem itāliešu operas komponistu zelta repertuāra darbiem piemīt dažas kopējas kvalitātes: izcila melodija ar neatkārtojamu vijīgumu un dažbrīd caurspīdīgu vieglumu, bet, kad šādā mūzikā uz sarunu, dialogu un duetu satiekas divi izcili interpreti, sajūsma kļūst divtik liela,” teic festivāla “Summertime” pārstāve Elita Freiberga.

Koncertā dziedās izcilais latviešu basbaritons Egils Siliņš, kurš nesen apbūra festivāla viesus, izpildot Feliksa Mendelszona Bartoldi oratoriju “Elija”, par izcilu sniegumu iegūstot 2014. gada Latvijas Mūzikas balvu, kā arī stilistiski daudzveidīgais Latvijas Nacionālās operas (LNO) mecosoprāns Ilona Bagele. Ļoti gaidīts būs arī Ineses ilggadējais skatuves partneris kontrtenors Sergejs Jēgers, un īpašu bel canto dzīves svinēšanas noskaņu piešķirs Ineses Galantes un raksturtenora Aleksandra Grāfa dueta sniegums. Koncertā piedalīsies arī viens no spožākajiem latviešu tenoriem, publikas iemīļotais LNO solists Raimonds Bramanis (tenors), kurš aizvadītajā sezonā veiksmīgi debitējis gan Pučīni operā “Vīlas”, gan hercoga lomā operā “Rigoleto”, izpelnoties gan kritiķu, gan publikas atsaucību.

Duetu vakara diriģents ir Ekharts Viciks – Roberta Šūmaņa Diseldorfas Mūzikas akadēmijas profesors. Viņš ir ļoti īpašs un daudzveidīgs mūziķis, kuram ir plašas zināšanas un liela pieredze. Starp citu, dienu pēc koncerta viņš Jūrmalas kultūras centrā vadīs meistarklasi, kurā atklās noslēpumus, kā dziedātājam labāk komunicēt ar diriģentu un publiku.

Kā uzsver festivāla rīkotāja Diāna Galante, ir gaidāms ļoti elegants koncerts. “Šis vakars īpašs ir tādēļ, ka tajā piedalās izcilākie Latvijas operdziedātāji. Turklāt, kad pagājušā gadā 11. novembra koncertā Lielajā ģildē Ilona un Inese abas pirmoreiz dziedāja duetu, tas bija tik skaisti un abu dziedātāju balsis tik fantastiski saskanēja, ka nolēmām šo duetu iekļaut arī festivāla programmā. Manuprāt, zem atklātām debesīm tam jāskan vēl krāšņāk,” teic D. Galante.

Turpinot šā gada “Summertime” tradīciju – katrā no festivāla koncertiem iepazīstināt ar vienu no konkursa “Ineses Galantes talanti 2015” laureātiem –, 13. augustā skatītājus priecēs jaunā pianiste Noemi Feja Deifta, kas klavierspēli pie skolotājas J. Krasnovas apgūst kopš sešu gadu vecuma. Noemi aktīvi koncertē, bieži piedalās meistarklasēs, konkursos gan kā soliste, gan kameransambļu sastāvā. Piecas reizes uzstājusies kā orķestra soliste. Jaunā mūziķe iekļuvusi starptautiskā konkursa “Tallinn 2011” finālā, un viņa ir daudzu starptautisku un vietēja mēroga konkursu laureāte.

VARBŪT NODER!!

“Bel canto dzīres ar Inesi Galanti” 13. VIII 19.00, Dzintaru koncertzālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15 – 150

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+