Pasaulē
Eiropa

Itālijā jādzied itāliski0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Itālijas radiostacijām jāspēlē vairāk itāļu mūzikas – “Ziemeļu līgas” deputāts Alesandro Morelli iesniedzis likumprojektu, kurā prasīts, lai katra trešā itāļu radiostacijās atskaņotā dziesma būtu itāļu, vēsta “The Local”.

Alesandro Morelli un viņa partijas līderi Mateo Salvīni sadusmoja tas, ka Sanremo festivālā uzvarēja marokāņu izcelsmes dziedātājs – Milānā dzimušais Alesandro Mahmuds. Morelli, kurš pašlaik ir parlamenta apakšpalātas transporta komitejas priekšsēdētājs, agrāk bija “Ziemeļu līgas” radiostacijas “Radio Padania” direktors.

Viņš uzskata, ka valsts un privātajām radiostacijām jārezervē “vismaz trešā daļa no savas ikdienas pro­grammas Itālijas muzikālajai produkcijai, itāļu autoru un izpildītāju darbiem, kas ierakstīti un ražoti Itālijā”. Papildu desmit procentiem jābūt topošajiem pašmāju izpildītājiem. Likumprojektā prasīts, lai itāļu mūzika tiktu uzskatīta par “kultūras mantojumu, ko aizsargā konstitūcija”.

Ja likumu pieņems, radiostacijām, kas neievēro noteikumus, liegs ēteru no astoņām līdz 30 dienām. Pašlaik tikai 23 procenti Itālijas desmit lielākajās radiostacijās atskaņotās mūzikas atbilst minētajiem kritērijiem.

Līdzīga kvotu sistēma kopš 1994. gada pastāv Francijā, kur radiostacijām jāgādā, lai vismaz 40 procenti atskaņotās mūzikas ir franču.

LA.lv