×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Itālijā aiztur finanšu krāpniekus

Itālijas prokuratūra, kas izmeklē pret mafiju vērstas lietas, devusi rīkojumu konfiscēt viltotas ASV Valsts kases obligācijas, kuru nominālvērtība sasniedz sešus triljonus dolāru (3,2 triljonus latu), kas ir vairāk nekā trešdaļa no ASV valsts parāda.

 

Prokuratūra informēja, ka Itālijā saistībā ar šo izmeklēšanu aizturētas astoņas personas. Viltotās obligācijas tika atrastas trīs seifos, kas 2007. gadā no Honkongas tika nogādāti Cīrihē. Izmeklētāji paskaidroja, ka noziedznieki viltotās obligācijas mēģināja ieplūdināt attīstības tirgos vai bankās apmainīt pret naudu. Obligācijas it kā bija izdotas 1934. gadā, un vienā no seifiem bija arī viltoti Versaļas līgumi, kas, pēc izmeklētāju domām, tika izmantoti, lai pamatotu summas, ko valstis valstīm maksāja pēc Pirmā pasaules kara.

Izmeklēšanu vada Itālijas dienvidu pilsētas Potencas prokuratūra, kuras galvenais prokurors Džovanni Kolanželo atzina, ka tā ir lielākā šāda izmeklēšana Itālijas vēsturē. Izmeklēšana par mafijas klanu Vultures- Melfeses apgabalā noveda pie starptautiska tīkla, kura dalībnieki ir no dažādām valstīm, pastāstīja prokurors. ASV Valsts kases un vēstniecības Itālijā pārstāvji ir pārbaudījuši viltotās obligācijas un atzinuši, ka tās ir augstas kvalitātes.

Šī nav pirmā reize, kad Itālijā konfiscē viltotas ASV Valsts kases obligācijas. 2009. gada septembrī diviem Filipīnu pilsoņiem Milānas lidostā konfiscēja obligācijas, kuru nominālvērtība bija 116 miljardi dolāru, bet tā paša gada jūnijā divi Japānas pilsoņi mēģināja šķērsot Itālijas un Šveices robežu ar 134 miljardus dolāru vērtām viltotām obligācijām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+