Itālija ar teicamu aizsardzību uzvar Beļģijas futbolistus 0

Pateicoties lieliskai aizsardzībai, Itālijas futbola izlase pirmdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta E apakšgrupas mačā ar 2:0 (1:0) pārspēja Beļģiju.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Itālijas izlases labā šajā spēlē vārtus guva Emanuēle Džakerīni un Graciāno Pelle.

Šis mačs iesākās samērā mierīgā gultnē, bet desmitajā minūtē pirmo reizi spēlē bija jāiesaistās pieredzējušajam Itālijas izlases vārtsargam Džanluidži Bufonam, kurš atvairīja bīstamu beļģu sitienu no distances. Tiesa, pirmā pusstunda aizritēja diezgan neaktīvā futbolā, bet 32.minūtē Itālija pretuzbrukumā atklāja spēles rezultātu – pēc lieliskas Leonardo Bonuči piespēles pāri pusi laukumam vārtus lieliskā izrāvienā guva Džakerīni. Pirmā puslaika izskaņā Itālija pēc gūtajiem vārtiem bija aktivizējusies un radīja vēl vairākus bīstamus momentus pie Tibo Kurtuā vārtiem, taču ne Antonio Kandreva, ne Pelle izcelties nespēja.

Arī otrais puslaiks iesākās diezgan mierīgā gaisotnē, bet 54.minūtē Beļģiju atkal glāba Kurtuā, kurš atvairīja Pelles sitienu. Turpinājumā kādu laiku iniciatīva piederēja beļģu futbolistiem, taču Itālija ļoti veiksmīgi darbojās aizsardzībā. Tiesa, vienā no epizodēm itāļi tomēr kļūdījās, jo uz vārtiem izskrēja Romelu Lukaku, taču viņa sitiens lidoja maķenīt garām vārtiem.

Beļģijas pūliņi panākt neizšķirtu bija nesekmīgi, turklāt kompensācijas laikā Pelle guva Itālijas otros vārtus, nodrošinot izlasei uzvaru.

Nesenā FIFA ranga līdere un pašreizējā otrās vietas īpašniece Beļģija Eiropas čempionātā piedalās pirmo reizi kopš 2000.gada, kad tajā iekļuva kā mājiniece. Kvalificēties sacensībām tā spēja trīs reizes pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, divreiz iekļūstot pusfinālā – 1980.gadā zaudējot finālā, bet 1972.gadā titula maču nesasniedzot. Beļģijas izlasē šajā turnīrā pietrūkst vairāku komandas līderu, kuri guvuši traumas.

Savukārt 1968.gada čempione Itālija iepriekš Eiropas čempionātā piedalījusies astoņas reizes, piecos gadījumos iekļūstot pusfinālā. Finālā zaudēts 2000.gadā un iepriekšējā turnīrā pirms četriem gadiem, kad tika atzīts spāņu pārākums.

Abas komandas savā starpā ir tikušās 22 reizes, 14 uzvaras gūstot itāļiem, bet četras reizes panākumu svinot beļģiem. Pēdējā spēle bija pērn novembrī, kad pārbaudes mačā Beļģija uzvarēja ar 3:1.

Eiropas čempionātu finālturnīros abas izlases pirms pirmdienas mača bija tikušās divas reizes – 1980.gadā spēle noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet 2000.gadā ar 2:0 uzvarēja Itālija. Zīmīgi, ka pirms 16 gadiem abu komandu rindās laukumā devās pašreizējie to galvenie treneri – Itāliju pārstāvēja Antonio Konte, bet beļģiju Marks Vilmotss.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirmdien pirmajā E apakšgrupas mačā Īrija nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Zviedriju.