×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Itālija cīnās ar jauniešu bezdarbu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz Itālijā nupat īstenoto darba tirgus reformu un to, ka vairāk nekā pusē Eiropas Savienības valstu bezdarba līmenis krītas, Itālijai joprojām nav izdevies atrisināt augstā jauniešu bezdarba problēmu. Martā jauniešu bezdarbs valstī sasniedza jaunu rekordu – 43,1%. Itālijas jaunieši neaktīvi piesakās jauniešu garantijas programmā, ko līdzfinansē ES. Divos Itālijas dienvidu apgabalos situācija ir īpaši smaga, taču vienlaikus Bolcāno autonomajā provincē valsts ziemeļos jauniešu bezdarba līmenis ir viens no zemākajiem Eiropā, jo šeit pēc Vācijas piemēra tiek ļoti domāts par mācību iestāžu sadarbību ar to beidzēju potenciālajām darbavietām.

Reforma nav jauniešiem

Itālijas premjerministram Mateo Renci šā gada sākumā izdevās panākt darba tirgus reformas pieņemšanu, kam vajadzētu samazināt bezdarbu un uzlabot strādājošo un bezdarbnieku sociālās garantijas. Šī reforma, piemēram, ir ieviesusi minimālo darba samaksu, kas līdz šim Itālijā bija noteikta tikai atsevišķām strādājošo kategorijām, darba sociālo apdrošināšanu, kas paredz iespēju darba zaudēšanas gadījumā līdz 24 mēnešiem saņemt pabalstu, kura summa gan ar katru nākamo mēnesi samazinās. Vienlaikus reforma ir vienkāršojusi darba līgumu veidus, cenšoties izskaust Itālijā beidzamajos gadu desmitos ļoti iecienīto pieņemšanu darbā uz noteiktu neilgu laiku, kas ļāva darba devējam ierobežot darbinieka tiesības. Itālijas valdība ir arī piešķīrusi vienu miljardu eiro, lai atbal­stītu uzņēmumus, kas pieņem darbā jaunus darbiniekus uz nenoteiktu laiku vai pārslēdz līgumus ar esošajiem uz laiku pieņemtajiem darbiniekiem.

Tomēr Itālijas plašsaziņas līdzekļos izskan dažādu ekspertu viedokļi, kurus vieno pamatdoma – šī reforma palīdzēs nedaudz samazināt bezdarba līmeni valstī, taču tikai uz to laika posmu, kamēr pietiks naudas uzņēmumu atbalstam, un ne jauniešu bezdarbu. “Šī nav reforma jauniešiem,” raksta neatkarīgais interneta laikraksts “Linkiesta”, kurš jautā – ja jauniešiem jau tagad ir grūtības atrast kaut īslaicīgu darbu, vai tas nebūs vēl sarežģītāk, ja īslaicīga darba iespējas tiks samazinātas? Pieņemot darbinieku pastāvīgā darbā, darba devējs dos priekšroku pieredzējušākam cilvēkam, nevis jaunietim bez pieredzes, uzskata arī darba studiju centra “Adapt” vadītājs Emanule Maljani.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+