Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. maijs, 2015
Drukāt

Itālija cīnās ar jauniešu bezdarbu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz Itālijā nupat īstenoto darba tirgus reformu un to, ka vairāk nekā pusē Eiropas Savienības valstu bezdarba līmenis krītas, Itālijai joprojām nav izdevies atrisināt augstā jauniešu bezdarba problēmu. Martā jauniešu bezdarbs valstī sasniedza jaunu rekordu – 43,1%. Itālijas jaunieši neaktīvi piesakās jauniešu garantijas programmā, ko līdzfinansē ES. Divos Itālijas dienvidu apgabalos situācija ir īpaši smaga, taču vienlaikus Bolcāno autonomajā provincē valsts ziemeļos jauniešu bezdarba līmenis ir viens no zemākajiem Eiropā, jo šeit pēc Vācijas piemēra tiek ļoti domāts par mācību iestāžu sadarbību ar to beidzēju potenciālajām darbavietām.

Reforma nav jauniešiem

Itālijas premjerministram Mateo Renci šā gada sākumā izdevās panākt darba tirgus reformas pieņemšanu, kam vajadzētu samazināt bezdarbu un uzlabot strādājošo un bezdarbnieku sociālās garantijas. Šī reforma, piemēram, ir ieviesusi minimālo darba samaksu, kas līdz šim Itālijā bija noteikta tikai atsevišķām strādājošo kategorijām, darba sociālo apdrošināšanu, kas paredz iespēju darba zaudēšanas gadījumā līdz 24 mēnešiem saņemt pabalstu, kura summa gan ar katru nākamo mēnesi samazinās. Vienlaikus reforma ir vienkāršojusi darba līgumu veidus, cenšoties izskaust Itālijā beidzamajos gadu desmitos ļoti iecienīto pieņemšanu darbā uz noteiktu neilgu laiku, kas ļāva darba devējam ierobežot darbinieka tiesības. Itālijas valdība ir arī piešķīrusi vienu miljardu eiro, lai atbal­stītu uzņēmumus, kas pieņem darbā jaunus darbiniekus uz nenoteiktu laiku vai pārslēdz līgumus ar esošajiem uz laiku pieņemtajiem darbiniekiem.

Tomēr Itālijas plašsaziņas līdzekļos izskan dažādu ekspertu viedokļi, kurus vieno pamatdoma – šī reforma palīdzēs nedaudz samazināt bezdarba līmeni valstī, taču tikai uz to laika posmu, kamēr pietiks naudas uzņēmumu atbalstam, un ne jauniešu bezdarbu. “Šī nav reforma jauniešiem,” raksta neatkarīgais interneta laikraksts “Linkiesta”, kurš jautā – ja jauniešiem jau tagad ir grūtības atrast kaut īslaicīgu darbu, vai tas nebūs vēl sarežģītāk, ja īslaicīga darba iespējas tiks samazinātas? Pieņemot darbinieku pastāvīgā darbā, darba devējs dos priekšroku pieredzējušākam cilvēkam, nevis jaunietim bez pieredzes, uzskata arī darba studiju centra “Adapt” vadītājs Emanule Maljani.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+