Mobilā versija
Brīdinājums -5.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
28. jūnijs, 2017
Drukāt

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.

Šāda politika tiks īstenota pret ārvalstu kuģiem, kurus koordinē ES robežaģentūra “Frontex”, ES flotes misija “Eunavfor Med Sophia”, kā arī nevalstisko organizāciju kuģiem, sacīja avots.

Vairākas Vācijas organizācijas nodarbojas ar nelegālo imigrantu transportēšanu no Lībijas piekrastes uz Itāliju.

Itālijas vēstnieks ES Maurīcio Masāri nosūtīts tikties ar ES migrācijas komisāru Dimitri Avramopulu un nodot viņam vēstījumu, ka “Itālija ir sastapusies ar nopietnu situāciju, un ka Eiropa nedrīkst novērsties”, sacīja avots.

Tas ir “oficiāls diplomātisks žests”, kas apliecina Romas neapmierinātību, skaidrojušas amatpersonas.

Kopš gada sākuma Itālijas krastā izkāpuši 76 873 nelegālie imigranti. Salīdzinot ar 2016.gadu, tas ir pieaugums par 13%, liecina Itālijas Iekšlietu ministrijas trešdien apkoptie dati.

Sagaidāms, ka vasaras siltajos mēnešos nelegālo imigrantu skaits, kas ierodas Itālijā pāri Vidusjūrai, pieaugs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums – tas ir tie kuģīši no Itālijas vairs nezvejos ”naudu” pie Lībijas krastiem – apšaubu – tas ir melnais bizness skaistu vārdu aizsegā – jums dzīvoklis, ēdiens pa brīvu un vel kāds tukstotis Eu kabatas naudai…

Draugiem Facebook Twitter Google+