×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Itālijā izveidota jauna valdība

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Itālijas kreisi centriskās Demokrātiskās partijas līdera vietnieks Enriko Leta sestdien paziņoja, ka ar citu partiju atbalstu ir izveidojis jaunu koalīcijas valdību, kurā vicepremjers būs viens no ekspremjera Silvio Berluskoni tuvākajiem sabiedrotajiem.

Itālijas prezidents Džordžo Napolitano trešdien bija uzdevis Letam izveidot valdību. Leta pēc sarunām ar Berluskoni un viņa labēji centriskās partijas “Brīvības tauta” līderiem sestdien tikās ar prezidentu un apstiprināja, ka ir panācis vienošanos par valdošo koalīciju.

“Brīvības tautas” sekretārs un bijušais tieslietu ministrs Andželino Alfano būs jaunās valdības vicepremjers un iekšlietu ministrs.

Itālijas Bankas ģenerāldirektors Fabricio Sakomanni ir izraudzīts ekonomikas ministra amatam, bet bijusī Eiropas Savienības komisāre Emma Bonino būs ārlietu ministre.

Tieslietu ministra amatam ir izraudzīta Anna Marija Kančelljeri, kas bijusi iekšlietu ministre Mario Monti valdībā. Darba ministra portfelis tiks piešķirts statistikas aģentūras ISTAT vadītājam Enriko Džovannini.

Aizsardzības ministrs būs Mario Mauro no Monti centriskās kustības “Pilsoniskā izvēle”.

Leta sacīja, ka sieviešu skaits ministru amatos viņa valdībā ir lielāks nekā jebkad agrāk.

Ir gaidāms, ka jaunās valdības locekļi svētdienas rītā dos amata zvērestu prezidenta pilī. Pirmdien Leta dosies uz parlamentu, lai tas izteiktu uzticību jaunajai valdībai.

46 gadus vecais Leta sestdien vairāk nekā divas stundas runāja ar Berluskoni, kurš nebūs jaunās valdības loceklis, bet kuram būs svarīga ietekme uz to.

Leta 1998.-1999.gadā ir bijis kopienu politikas ministrs, 1999.-2000.gadā – rūpniecības ministrs, 2000.-2001.gadā – rūpniecības un ārējās tirdzniecības ministrs, 2006.-2008.gadā – ministru kabineta sekretārs.

Ja viņa valdība gūs parlamenta atbalstu, Leta būs gados jaunākais valdības vadītājs Itālijas vēsturē.

Leta ir Demokrātiskās partijas labējā spārna pārstāvis un Berluskoni ilglaicīga konsultanta Džanni Letas brāļadēls.  

Leta ir sacījis, ka, būdams premjerministrs, viņš centīsies “izmainīt Eiropas politikas gaitu, kas pārāk koncentrējas uz taupību, lai gan ar to vairs nepietiek”.

Itālijā  pēc 24.-25.februārī notikušajām parlamenta vēlēšanām līdz šim nebija izdevies izveidot valdību. Ministru kabinetu pagājušajā mēnesī neveiksmīgi mēģināja izveidot Demokrātiskās partijas un vēlēšanas uzvarējušās kreisi centriskās koalīcijas līderis Pjērs Luidži Bersani, kurš pagājušajā nedēļā no šiem politiskajiem amatiem atkāpās. Arī Leta ir atkāpies no partijas vadītāja vietnieka amata, bet turpina pildīt tā pienākumus.

Gatavību atbalstīt Napolitano izvirzīto otro premjera amata kandidātu iepriekš ir pauduši labēji centriskās koalīcijas līderis ekspremjers Silvio Berluskoni un centriskās koalīcijas līderis pašreizējais premjerministrs Mario Monti, savukārt komiķa Bepes Grillo vadītā populistiskā “Pieczvaigžņu kustība” ir solījusi būt opozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+