×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
12. februāris, 2018
Drukāt

Itālijā lietuviešu sportistei atskaņo padomju laika himnu (2)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Lietuvas diplomāti pirmdien nosūtījuši protesta notu Itālijas Ārlietu ministrijai, iebilstot pret to, ka Follonikas pilsētā notikušajās džudo sacīkstēs apbalvošanas ceremonijā lietuviešu sportistei veltīta padomju laiku himna.

“Šis incidents pelnījis nožēlu, un mēs pievērsām Itālijas Ārlietu ministrijas uzmanību tam, lai tas vairs neatkārtotos,” ziņu aģentūrai BNS sacījusi Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča preses pārstāve Rasa Jakilaitiene.

“Vēstniecība izsaka protestu arī Itālijas džudo federācijai, jo sacensībās Itālijā skanēja himna, ko Lietuvai bija uzspiedusi okupācijas vara,” viņa piebildusi. “Mēs pieprasām atvainoties un gādāt, lai nākotnē šādas lietas neatkārtotos.”

Kādreizējā Lietuvas PSR himna tika atskaņota Eiropas jauniešu kausa turnīra godalgošanas ceremonijā Fallonikā, Itālijas rietumos, sveicot zelta medaļu izcīnījušo Lietuvas sportisti Justīnu Kmieļauskaiti.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Lietuvas džudo federācijas ģenerālsekretāre Justīna Staļone, turnīra rīkotāji ar Lietuvas delegāciju iepriekš bija saskaņojuši īsto neatkarīgās Lietuvas himnu.

“Šobrīd grūti pateikt, kādēļ pasākuma laikā tika palaista nepareizā himna, bet to nekavējoties apturēt nebija iespējams,” viņa sacījusi.

Pēc Staļones teiktā, brīdī, kad apbalvošanas ceremonijas laikā zālē atskanējusi Lietuvas PSR himna, lietuviešu delegācijas rindās izcēlies apjukums un rīkotāji “acīmredzot sapratuši, ka kaut kas nav tā, kā vajag”.

Federācija lūgusi arī Eiropas džudo savienības paskaidrojumu, kā šāds incidents varēja notikt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Normāli. Visi latvieši lielai daļai vāciešu arī ir krievi. Es te par tiem vāciešiem, kuri dzīvo nelielās pilsētās un ciemos. Viņiem nav ne jausmas ne par kādiem latviešiem, igauņiem, viņiem ir tikai poļi, krievi, bulgāri, rumāņi.

  2. “Delfos” tevi nežēlīgi izcenzē un bloķē no komentēšanas ja tu vizniecīgāko neglaimojošo epitetu izteiksi pret krieviem. Bet “Latvijas” Avīzē ļauj šim lumpenim “Ontūnam” cūkot Latviju un latviešus ar savu spamošanas penteri cik tik uziet. Tā turpināt, LA !!

Draugiem Facebook Twitter Google+