×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. marts, 2014
Drukāt

Itālijā netālu no Venēcijas atklāti “mazie Pompeji”

Foto: EPAFoto: EPA

Itālijā aptuveni 70 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Venēcijas atklāts labi saglabājies apbedīšanas komplekss, kas jau iedēvēts par “mazajiem Pompejiem”, jo pilsēta gājusi bojā un nekropole saglabājusies dabas katastrofas rezultātā, ziņo dailymail.co.uk.

Jūlija Konkordija ir lielākais antīkais apbedījums, kas Itālijā atklāts kopš 19. gadsimta. Līdzīgi Pompejiem, to gan izpostīja, gan arī saglabāja dabas katastrofa. Mūsu ēras 5. gadsimtā pilsēta applūda, un nu arheologi atklājuši labi saglabājušos sarkofāgus un nekropoles atliekas. Līdz šim atrasta 1. gadsimtā veidojusies nekropole, kā arī vēlāka laika podijs divu metru garumā un sešu platumā ar diviem elegantiem un smalki izstrādātiem sarkofāgiem, kas novietoti uz tā.

Patlaban Jūlijā Konkordijā notiek izrakumi, kurus finansē Veneto reģions un ES fondi; izrakumu vietu jau sākuši apmeklēt tūristu grupas.

Itālijas valdība piešķīrusi arī divus miljonus eiro oriģinālo Pompeju glābšanai pēc tam, kad šajā nedēļā smagu lietusgāžu rezultātā izārdīti divi mūri un nopietni cietis Venēras templis. Gan ANO, gan ES pieprasījusi nekavējoties sakārtot nozīmīgo arheoloģisko pieminekli, taču ievērojamie līdzekļi, kas līdz šim tikuši atvēlēti darbiem, aizķērušies birokrātijas tīklos, kamēr nozīmīgais arheoloģijas piemineklis turpina drupt, tādēļ Itālijas valdībā pēdējā laikā saņēmusi asu kritiku.

Pompeji ir ne tikai nozīmīga pasaules arheoloģiskās izpētes vieta, bet arī tūrisma centrs, kas piesaista aptuveni 2,5 miljonus apmeklētāju ik gadus.

Pompejus apbēra Vezuva izvirduma pelni, kamēr jaunatklātā Jūlijas Konkordijas nekropole appludināta un paslēpta zem ūdens sanesām un atkritumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+