×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Itālija noraida pārmetumus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni noraidījis Vācijas un Francijas pārmetumus Itālijai par tās veikumu nelegālo imigrantu krīzes mazināšanas labā.

“Itālija dara visu, kas tai jādara, un pat daudz vairāk, glābjot tūkstošiem dzīvību un uzņemot bēgļus,” sacīja ministrs. Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands publiski pārmeta Itālijai un Grieķijai, ka jauno imigrantu reģistrācijas centru izveide nenotiek pietiekami ātri. “Prasīt Grieķijai un Itālijai, lai tās pilda savus pienākumus imigrācijas jomā, ir tas pats, kas prasīt plūdu skartai valstij, lai tā paātrina lietussargu ražošanu,” sacīja Džentiloni. Krīze var tikt atrisināta tikai Eiropas mērogā, viņš uzsvēra. “Imigranti dodas uz Eiropu, nevis Itāliju, Grieķiju, Vāciju vai Ungāriju. Tas, kā lietas virzās šobrīd, rada risku, ka Šengenas līgums var tikt pārskatīts un notikt atgriešanās pie vecajām robežām,” sacīja Džentiloni. Strīda pamatā ir ES noteikumi, kas nosaka, ka patvēruma meklētājiem ir jāpieprasa bēgļa statuss pirmajā ES valstī, kurā tie ieradušies. Itālija un Grieķija pārmetumus noraida, sakot, ka nav nedz iespējams, nedz saprātīgi uzņemt tūkstošiem imigrantu, kam nav vēlēšanās palikt viņu valstīs.

Vācijas kancleri Angelu Merkeli, viņai ierodoties patvēruma meklētāju mītnē Heidenavā, kur notika sadursmes starp policiju un protesta demonstrāciju dalībniekiem, vietējie iedzīvotāji sagaidīja ar svilpieniem. Pie nelegālo imigrantu mītnes bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, kas skandēja “Nodevēja, nodevēja”, kā arī “Mēs esam huligānu banda”, iz­smejot varasiestāžu centienus visus, kas pauž neapmierinātību ar nekontrolēto imigrāciju, pasludināt par nacistiem un rasistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+