Pasaulē
Eiropa

Itālija pagaidām ļaus ostās piestāt kuģiem ar migrantiem1


Kuģis ar migrantiem piestājis Itālijā, Sicīlijas ostā, 16.07.2018.
Kuģis ar migrantiem piestājis Itālijā, Sicīlijas ostā, 16.07.2018.
Foto – LETA/EPA

Itālija pirmdien piekritusi uzņemt nelegālos imigrantus, kas izglābti Vidusjūrā, vismaz tik ilgi, kamēr netiks formulēta kopīga Eiropas Savienības (ES) stratēģija par taisnīgāku patvēruma meklētāju pārdali.

Itālijas ārlietu ministrs Enco Moavero-Milanēzi pēc tikšanās ar savu vācu kolēģi Heiko Māsu pavēstīja, ka ES dalībvalstis centīsies panākt vienošanos par imigrācijas politiku tuvāko piecu nedēļu laikā.

“Šajā laikā mēs nodrošināsim, ka kuģi ar izglābtajiem cilvēkiem varēs piestāt Itālijā,” žurnālistiem Berlīnē apliecināja Moavero-Milanēzi, piebilstot, ka Roma vēlas panākt kopīgu nostāju ar partneriem ES un NATO.

Tomēr viņš uzsvēra, ka Itālija vēlas pastāvošo noteikumu pārskatīšanu, lai novērstu to, ka visi patvēruma meklētāji nonāk tikai vienā valstī.

Māss izrādīja atbalstu Romas viedoklim, uzsverot, ka itāļus “nedrīkst pamest vienus”.

Saistītie raksti

Tomēr viņš norādīja, ka šobrīd daudz straujāk aug to nelegālo imigrantu skaits, kas ierodas Spānijā, kamēr Itālijā to skaits sācis samazināties.

Māss piebilda, ka Vidusjūras valstīm, kas prasa citu ES dalībvalstu solidaritāti, ir sabiedrotais Vācijas personā.

Itālijas valdība piektdien paziņoja, ka tā slēdz savas ostas kuģiem, kas Vidusjūrā uzņēmuši nelegālos imigrantus.

Dalībvalstu pārstāvji Itālijas nostāju un tās iespējamās sekas apsprieda jau piektdien Briselē, un diplomāti vēsta, ka dalībvalstis esot piekritušas ES jūras misiju darbības “stratēģiskai pārskatīšanai”.

LA.lv