×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Itālijā skolā aizliedz svinēt Ziemassvētkus (9)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Itālijas premjers Mateo Renci nopēlis skolas direktoru, kurš multikulturālisma vārdā aizliedzis Ziemassvētku koncertus un dziesmu dziedāšanu.

“Ziemassvētki ir svarīgāki par skolas direktoru, kurš cenšas būt provokatīvs,” itāļu laikraksta “Corriere della Sera” svētdienas numurā norāda Renci. “Ja viņš uzskata, ka tādā veidā veicina integrāciju un sadzīvošanu, tad man šķiet, ka viņš ļoti kļūdās.”

63 gadus vecais Marko Parma, kurš vada skolu netālu no Milānas, pārcēla ikgadējo Ziemassvētku koncertu pamatskolniekiem uz janvāri un pārsauca to par “ziemas koncertu”, aizliedzot izpildīt reliģiskas dziesmas.

Garofani vispārizglītojošās skolas direktors arī atteicis divām mātēm, kuras pusdienu starpbrīžos vēlējās mācīt bērniem Ziemassvētku korāļus.

“Tā ir multietniska vide, un tas rada problēmas,” sacīja Parma, kurš lēmumus pamatoja ar negatīvu pieredzi iepriekšējā gadā. “Pagājušajā gadā mums bija Ziemassvētku koncerts, kurā daži vecāki uzstāja uz korāļu dziedāšanu. Musulmaņu bērni nedziedāja, viņi vienkārši nekustīgi stāvēja.”

“Nav jauki skatīties, kā bērni nedzied vai vēl ļaunāk – kā vecāki viņus sauc nost no skatuves,” piebilda Parma.

Skolā ir apmēram 1000 sākumskolas un pamatskolas skolēnu, no kuriem piektdaļa nav kristieši. Vairākums no viņiem ir musulmaņi.

Parma sacījis, ka labāk atkāpsies no amata nekā mainīs savu lēmumu. Viņš norāda, ka esot runājis ar skolas skolotājiem un saņēmis to atbalstu.

Taču skolas direktors noraidīja medijos izskanējušās ziņas, ka esot aizliedzis klasēs turēt krucifiksus.

Katolicisms beidza būt valsts oficiālā reliģija 1984.gadā. Taču joprojām nav atcelts fašistiskā diktatora Benito Musolīni valdīšanas laikā dotais rīkojums skolās piekārt krucifiksus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kopš kura laika ir ieviesusies tāda kārtība, ka ciemiņš ienācis manā mājā var noteikt ko un kā man darīt pašam savā mājā, dziedāt vai nedziedāt, svinēt vai nesvinēt?

  Kur ir tādi likumi pieņemti, ka man ir jāpieelāgojas ienācējam. Vienmēr un visur ciemiņš pielāgojas, viņam ir jāpieņem saimnieka noteikumi, nevis otrādi.
  Ja kas nepatīk ciemiņam, lai brauc dzīvot tur, kur patīk, atpakaļ uz savu zemi, citādi nav un nevar būt!!!

  • Pie mums – kopš tā laika, kad cilvēkam aizliedz, piemēram, smēķēt SAVĀ automašīnā vai uz SAVA dzīvokļa balkona- ar to tas arī sākas…

 2. Vo,kuces bērns! Mani aizmirsis!!!!!

 3. kāda ir šī mēra ticība? Itāļi droši vien ir šokēti.

 4. Ārā relīģiju no skolām kopā ar ziemassvētkiem un mācītājiem, lieldienām un t.l! Tam ir baznīcas. Direktors zinājis, ko darījis. Atstāt tikai vispār izglītojošus vēsturiskus priekšmetus. Kā mēs redzam, arī šodien visas nelaimes nāk no relīģijām.

 5. Tapec nav ko muslimiem eiropa dzivot !!! Ja nevar pienemt musu paradumus, lai dzivo muslumu valstis!!!

 6. Arī itāļiem atradies savs Kangars.

 7. piektdaļa musulmaņu ir cilvēki, bet 4/5 itāļu nav nekas savā valstī. Kāpēc jāiet uz pasākumu, ja kaut kas tajā nepatīk? Musulmaņu bērni mierīgi varēja doties mājā

Draugiem Facebook Twitter Google+