×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Itālijā skolēni okupē skolas

Protestējot pret līdzekļu samazināšanu izglītībai, Itālijas galvaspilsētā Romā skolēni šonedēļ okupējuši desmitiem skolu, lai pašu spēkiem uzsāktu savu mācību iestāžu uzpošanu.

 

Bruņojušies otām un beržamajām sukām, skolēni ķērušies pie mācību klašu tīrīšanas un atjaunošanas. 3Taso vidusskolā pusaudži savus guļammaisus un pagājušās nakts vakariņu paliekas nokopa jau rītausmā, lai tūlīt ķertos pie tualešu uzkopšanas, beržot nost no sienām pelējumu un grafiti uzrakstus. Tikmēr citā skolā audzēkņi ķērušies pie sienas apmetuma atjaunošanas vienā no klasēm. Pārējie, kuri nepiedalās tīrīšanas darbos, apmeklē skolēnu noorganizētos pasākumus, sākot no lekcijām par tiesībām uz izglītību un beidzot ar cīņas mākslas stundām.

“Mēs vairs ilgāk nevaram samierināties ar šo situāciju. Mums nav līdzekļu, lai satīrītu klases un turētu skolu drošā stāvoklī, tāpēc mēs esam pieņēmuši izaicinājumu darīt šo darbu paši,” norādīja kāds 18 gadus vecs skolnieks. Protestējot pret līdzekļu apcirpšanu, skolēni okupējuši vairāk nekā 70 mācību iestādes reģionā, un līdzīgā situācijā nonākušas vēl desmitiem skolu citviet valstī.

Itālijā bezdarba līmenis jauniešu vidū trīsreiz pārsniedz vidējo bezdarba līmeni, pamudinot skolēnus un studentus ieņemt pirmās rindas ielu demonstrācijās, kas viegli var iziet no kontroles, pārraugot vardarbīgās sadursmēs starp pusaudžiem un policiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+