×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. jūlijs, 2013
Drukāt

Itālijā starptautiskajā laikmetīgā teātra festivālā demonstrēs izrādi “Leģionāri”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Šonedēļ četrus vakarus pēc kārtas Itālijā, 43. ikgadējā starptautiskajā mākslu festivālā “Santarkandželo 13”, tiks demonstrēta Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Leģionāri”, informēja Ģertrūdes ielas teātra pārstāve Inga Dārzniece.

Ģertrūdes ielas teātris ar izrādi “Leģionāri” līdz šim jau ir viesojies Stokholmā, Tallinā, Tartu, Sanktpēterburgā un Maskavā. Izrādes radošajai komandai viesturneja Itālijā cita starpā ir īpaša arī ar to, ka “Santarkandželo 13” būs pirmā reize, kad Kārlis Krūmiņš savu lomu spēlēs itāļu valodā, nevis latviešu, kā tas ir, kad izrāde tiek spēlēta Latvijā, vai angļu, kā tas jau ir kļuvis ierasts, kad izrāde tiek spēlēta ārvalstīs.

Sagatavoties lomas spēlēšanai itāļu valodā, aktierim Krūmiņam palīdzēja itāļu valodas skolotājs.

Pēc viesizrādēm Itālijas pilsētā Santarkandželo “Leģionāru” komanda dosies uz Somiju, Tamperi, kur augusta sākumā izrāde piedalīsies Tamperes Teātra festivālā, vecākajā un lielākajā profesionālās teātra mākslas festivālā Ziemeļvalstu reģionā.

Iestudējumu “Leģionāri” veidojis režisors Valters Sīlis, bet izrādes autori ir Karls Alms no Somijas, Ieva Kauliņa, Krūmiņš un režisors Sīlis, savukārt lomas izrādē spēlē Alms un Krūmiņš.

Starptautiskais mākslu festivāls “Santarkandželo13” ir senākais laikmetīgā teātra festivāls Itālijā, kura aizsākumi meklējami 1971. gadā, kad Stantarkandželo notika pirmais Starptautiskais ielu teātra festivāls. Tā mērķis bija iepazīstināt skatītājus ar aktuālo teātra pasaulē un tuvināt spēles mākslu pilsētas iedzīvotājiem, atdzīvinot laukumus un ielas, iznesot izrādes ārpus tradicionālās teātra ēkas.

Šodien tas ir starptautisks mākslu festivāls, kas joprojām ir aktuālāko skatuves mākslu tendenču epicentrs, piedāvājot skatītājiem iepazīties ar spilgtām dejas un teātra izrādēm, performancēm, hepeningiem, ko veidojuši gan labi zināmi un atzinību guvuši, gan jauni un “uzlecoši” skatuves mākslinieki no Itālijas un ārvalstīm. Festivāla programmu bagātina arī izstādes, filmu seansi, radošās darbnīcas un koncerti, kas kļuvuši par neatņemamu tās sastāvdaļu.

Festivāls ilgst no 12. jūlija līdz 21. jūlijam, bet Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Leģionāri” būs skatāma no 18. jūlija līdz 21. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+