×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. februāris, 2014
Drukāt

Itālijā un Francijā – plūdi, Serbiju paralizē sniegputenis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

People stand on a bridge over the Arno river which level rised following heavy rain over Pisa, on January 31, 2014. AFP PHOTO / FABIO MUZZI

Ilgstošas lietusgāzes izraisījušas spēcīgus plūdus Itālijā un Francijā, savukārt Serbijā pēc ilgstoša sniegputeņa izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Plūdos Sicīlijā, Itālijā 2.februārī bojā gājuši vismaz trīs cilvēki, kuru automašīnu aizrāva līdzi pārplūdusi upe.

Automašīnā atradās astoņi cilvēki. Pieciem cilvēkiem izdevās izkļūt no grimstošās automašīnas, bet divas sievietes un septiņus gadus vecs bērns palika iesprostoti mašīnā un noslīka.

Pārplūdusi upe svētdien Sicīlijā aizrāva līdzi vēl vienu automašīnu, taču abi tajā esošie cilvēki ar helikoptera palīdzību izglābti.

Itālijas Alpos spēcīgs sniegputenis radījis traucējumus telekomunikācijā un elektrības padevē, kā dēļ traucēta satiksme uz kaimiņu Austriju.

Itālijā plūdos smagi cietusi arī Pizas province, kur no krastiem izgājusi Arno upe. Plūdu dēļ Pizas pilsētā evakuēti simtiem cilvēku, bet Volteras pilsētā sabrucis aptuveni 30 metrus garš viduslaiku sienas posms.

Francijā plūdu trauksme izsludināta desmit dienvidrietumu reģionos Atlantijas okeāna piekrastē, kur gaidāmi plaši plūdi un lieli viļņi.

Meteorologi prognozē, ka Eiropas dienvidrietumos vētra turpināsies līdz otrdienai.

Savukārt Serbijā pēc ilgstoša sniegputeņa izsludināts ārkārtas stāvoklis, amatpersonām nosūtot armiju palīgā glābējiem, lai atbrīvotu sniegā ieputinātās automašīnas un mājas.

Serbijas ziemeļos sniegs pilnībā aizputinājis vairākus autoceļus, vietām izraisot automašīnu sastrēgumus vairāku kilometru garumā.

Glābēji un karavīri atbrīvojuši vairāk nekā 1000 cilvēki, kas automašīnas bija iestrēguši 15 stundas uz autošosejas starp Serbiju un Ungāriju.

Līdz uzlabosies laika apstākļi, Serbijas valdība aizliegusi kravas automašīnu satiksmi no Ungārijas un Rumānijas.

Traucēta arī kuģu satiksme Donavas upē, jo spēcīgā vējā upē apgāzusies barža ar akmens šķembu kravu.

Spēcīgas sniega vētras pēdējās dienās plosās lielākajā daļā Austrumeiropas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+