×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Itālija veidos jaunu mafijas apkarošanas policijas apmācības centru

Foto- AFPFoto- AFP
Itālija veidos jaunu starptautisku mafijas apkarošanas policijas apmācības centru vienā no organizētās noziedzības vissmagāk nospiestajiem valsts reģioniem un paplašinās noziedzīgā ceļā iegūto līdzekļu konfiskāciju,  paziņojusi policijas vadība.

“Jaunā skola savedīs kopā visus organizētās noziedzības ekspertus. Tā sniegs padomus policijas spēkiem visā pasaulē,” Interpola ikgadējā asamblejā Romā paziņoja Itālijas Nacionālās policijas priekšnieks Antonio Manganelli, norādot, ka itāļi ir prasmīgi organizētajā noziedzībā, bet arī prasmīgi cīņā pret to. Jaunā skola atradīsies Kazertā, Kampānijas reģionā Neapoles apkaimē.
Itālija šonedēļ gatavojas arī parakstīt vienošanos ar Kolumbiju, lai atvieglotu ar organizēto noziedzību un narkotiku kontrabandu saistīto aktīvu konfiskāciju, atklāja Manganelli. “Mums jānozog atpakaļ no tiem, kuri ir nozaguši,” viņš piebilda.
Itālija ik gadu no mafijas locekļiem un organizētajā noziedzībā iesaistītajām personām konfiscē aktīvus simtiem miljoniem eiro vērtībā, tostarp luksusa villas, jahtas un mākslas darbu kolekcijas.
Arī Francijas iekšlietu ministrs Manuels Valss Interpola sanāksmes laikā sarunā ar žurnālistiem norādīja uz nepieciešamību konfiscēt šādus aktīvus, kas ir “mafijas tīklu būtība”. Francija pagājušā gadā konfiscēja aktīvus 300 miljonu eiro vērtībā. Interpola ikgadējā asamblejā Romā šonedēļ tiekas pārstāvji no 167 policijas spēkiem, kā arī desmitiem iekšlietu ministru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+