Pasaulē
Eiropa

Itālijā vilciena sadursmē ar lietuviešu kravas auto vairāki bojāgājušie un ievainotie0

Foto AP/Scanpix/LETA

Itālijas ziemeļos, netālu no Turīnas, vilciena sadursmē ar Lietuvā reģistrētu kravas mašīnu zaudējuši dzīvību divi un ievainoti 20 cilvēki.

Itālijas ziemeļos, netālu no Turīnas, vilciena sadursmē ar Lietuvā reģistrētu kravas mašīnu zaudējuši dzīvību divi un ievainoti 20 cilvēki.

Sadursmē uz pārbrauktuves noskrējusi no sliedēm lokomotīve un divi vagoni. Gājis bojā vilciena vadītājs un viens pasažieris, kas miris ceļā uz slimnīcu, bet kravas automašīnas šoferis paspējis no kabīnes izlēkt. Trīs cietušo stāvoklis ir nopietns.

Kravas automašīnas īpašnieka – Lietuvas uzņēmuma TLB – vadītājs transporta jautājumos Marjus Vencjus notikušajā vainojis pārbrauktuves signalizāciju.

Kā viņš pastāstījis ziņu aģentūrai BNS, mašīna bijusi ceļā uz netālu esošo noliktavu un braukusi ar negabarīta kravu, tādēļ to pavadījuši vēl trīs automobiļi. Divi no tiem jau bija šķērsojuši pārbrauktuvi, bet, kad tajā iebraukusi kravas mašīna, barjera sākusi nolaisties.

“Piebraucām pie pārbrauktuves, vadītājs apstājās, divas pavadošās mašīnas pārbrauca pāri, (..) tad pa rāciju deva vadītājam rīkojumu braukt. Viņš sāka braukt, bet, kolīdz bija uzbraucis uz sliedēm, iedegās stopsignāls un barjeras sāka nolaisties,” skaidrojis Vencjus. “Vadītājam nekas cits neatlika, kā vien braukt tālāk, bet pēc piecām sekundēm sekoja trieciens pa automašīnas galu.”

“Versija ir tāda, ka slikti nostrādāja dzelzceļa pārbrauktuves signalizācija. Neticu, ka divi cilvēki, kuri pārbrauca pāri, mūsu vadītājs un vēl viens pavadošais automobilis būtu braukuši pie sarkanā signāla, tas būtu vienkārši neiedomājami,” viņš piebildis.

Pēc Vencjus teiktā, vadītājs nebija lietojis alkoholu, automašīna un vadītājs bija apdrošināti.

LA.lv