×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Itālijas ārlietu ministri Mogerīni nesvītro no kandidātu saraksta uz amatu ES (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nedēļas nogalē gaidāmajā Eiropas Savienības līderu saietā par bloka nākamo augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos varētu tikt apstiprinātā par Kremlim labvēlīgi noskaņoto uzskatītā Itālijas ārlietu ministre Federika Mogerīni, informē interneta vietne “EUObserver.com”.

Tas varētu notikt tādā gadījumā, ja par Eiropas Savienības padomes priekšsēdētāju Hermana van Rompeja vietā tiks apstiprināts Polijas vai Baltijas valstu pārstāvis, piemēram, Polijas premjerministrs Donalds Tusks vai Latvijas bijušais valdības vadītājs Valdis Dombrovskis.

Tika gaidīts, ka jau jūlijā notikušajā bloka līderu apspriedē Mogerīni tiks apstiprināta ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos amatā, kuru šobrīd ieņem britu baronese Ketrīna Eštone. Taču vasaras vidū Itālijas ārlietu ministres kandidatūra tika noraidīta. Vairums valstu Mogerīni atzina par pārāk draudzīgu Maskavai un pārāk nepieredzējušu, lai prasmīgi veiktu ES “ārlietu šefa” pienākumus, norāda “EUObserver.com”.

Kā norādījuši avoti ES iestādēs, Mogerīnī kandidatūra joprojām tiek apspriesta. Vēl uz šo amatu pretendējot Polijas ārlietu ministrs Radeks Sikorskis un ES humānās palīdzības komisāre Kristalina Georgijeva no Bulgārijas. Taču, ņemot vērā, ka Eiropas Komisijas prezidenta amats ticis centriski labējo spēku politiķim Žanam Klodam Junkeram, ES amatpersonas norāda, ka augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos amatā būtu jāapstiprina sociāldemokrātisko partiju pārstāvis. Gan Sikorskis, gan Georgijeva pārstāv labējo spārnu, un līdz ar to Mogerīni ir labas iespējas tikt apstiprinātai, cīņu par ietekmīgajiem amatiem ES struktūrās skaidro “EUObserver.com”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko Latvija vai kāda silta krēsla dēļ piekritīs Krievijas fanes augstajam amatam ES. Tas atspēlēsies, kad būs Krievijas un Latvijas problēmas ar zaļajiem cilvēciņiem- Mogerīni var būt ar vāju redzi un dzirdi šajā jautājumā.

  2. Hei putin!

Draugiem Facebook Twitter Google+