Pasaulē
Eiropa

Itālijas augstākā tiesa attaisno Berluskoni nepilngadīgas prostitūtas pakalpojumu lietā 16

Silvio Berluskoni. Foto – AFP/LETA

Itālijas augstākā krimināltiesa Kasācijas tiesa attaisnoja bijušo premjerministru Silvio Berluskoni lietā par nepilngadīgas prostitūtas pakalpojumu pirkšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc deviņu stundu ilgas apspriešanās Kasācijas tiesas tiesneši pasludināja lēmumu, kas izbeidz ieilgušu tiesvedību pret Berluskoni, kura bija pievērsusi uzmanību viņa rīkotām seksa ballītēm savā Milānas villā. Kasācijas tiesas lēmums arī ļauj 78 gadus vecajam Berluskoni, kurš bijis premjers trīs amata termiņus, atsākt darbošanos politikā viņa labēji centriskās partijas “Forza Italia” (“Uz priekšu, Itālija”) vadībā.

Berluskoni nesen beidza strādāt sabiedriski derīgos darbos, aprūpējot Alcheimera slimības pacientus veco ļaužu pansionātā, kas viņam bija piespriesti cietumsoda vietā par krāpšanos ar nodokļiem. Berluskoni vēl ir iesaistīts vairākās citās tiesvedībās, bet tās diez vai kavēs viņu pastiprināt pretošanos premjerministra Mateo Renci plāniem reformēt Itālijas valdību un vēlēšanu sistēmu.

Berluskoni 2013. gadā tika piespriests septiņu gadu cietumsods un aizliegums uz mūžu ieņemt jebkādu politisku amatu lietā par Marokā dzimušās Karimas al Mahrugas, kas plašāk pazīstama ar savu dejotājas skatuves vārdu Rūbija Rubakuori (no itāliešu valodas Rūbija ‒ Siržu lauzēja), prostitūtas pakalpojumu izmantošanu, kad viņa vēl bija nepilngadīga. Pagājušā gada jūlijā šo zemākas instances tiesas lēmumu atcēla Itālijas apelāciju tiesa, bet prokuratūra pārsūdzēja apelāciju tiesas lēmumu Kasācijas tiesā.

Ekspremjers šajā lietā bija apsūdzēts arī ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanā, lai atbrīvotu tolaik 17 gadu veco Rūbiju pēc tam, kad policija 2010. gadā viņu bija aizturējusi par zādzību. Berluskoni apgalvoja, ka esot vēlējies izvairīties no diplomātiska incidenta, jo uzskatījis šo sievieti par toreizējā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka radinieci.

LA.lv