Pasaulē
Eiropa

Itālijas aviokompānijas “ATC” streika dēļ var kavēties lidojumi0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Reuter

8.maijā Itālijas aviokompānijas ATC darbinieku streika dēļ var kavēties un tikt atcelti lidojumi no un uz Itālijas pilsētām. Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” vērš avioceļotāju uzmanību iespējamiem traucējumiem, kā arī aicina tos, kurus ietekmējis Itālijā notiekošais streiks, iepazīties ar savām tiesībām, portālu “La.lv” informēja “Skycop” sabiedrisko attiecību konsultante Gita Deniškāne.

“Tā kā vienlaicīgi streiko arī Pizas (PSA), Milānas lidostu Malpensa (MXP) un Linates (LIN), Florences (FLR) un Ankona Markes (AOI) lidostas darbinieki, šajās lidostās var gadīties problēmas ar pārsēšanos uz citiem lidojumiem”, brīdina “Skycop” izpilddirektors MarjusStonkus.
“Ja lidojums kavējas ilgāk par divām stundām, katram pasažierim jānodrošina pārtika, ūdens un interneta pieeja, kā arī iespēja veikt telefonzvanu. Gadījumos, ja reiss ir pārcelts uz nākamo dienu, aviokompānijai pasažieriem ir jānodrošina naktsmītne,” skaidro Stonkus.

Lidojumu kavēšanās, atcelšana vai biļešu virspārdošana, kā arī pasažieriem izmaksājamās kompensācijas ir aprakstītas ES regulā nr.261, kas stājās spēkā 2004. gadā. Tā paredz, ka aviokompānijām ir pienākums izmaksāt morālo kompensāciju aviopasažieriem šādos gadījumos: to lidojums kavējas ilgāk par trīs stundām, ir atcelts ar mazāk nekā 14 dienu iepriekšēju brīdinājumu vai pasažieri nav tikuši ielaisti lidmašīnā sakarā ar biļešu virspārdošanu.

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” – uzņēmums, kas visā pasaulē cīnās par pasažieru tiesībām ar aviolīnijām, kas izvairās no kompensāciju izmaksāšanas par kavētiem vai atceltiem lidojumiem.

Saistītie raksti
LA.lv