×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Itālijas ekspremjeram piespriež septiņu gadu cietumsodu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc vairāk nekā divu gadu ilgā tiesas procesa Milānas tiesā paziņots spriedums lietā, kurā bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni apsūdzēts par dzimumattiecībām ar nepilngadīgu prostitūtu un sava amata izmantošanu, lai to slēptu.

Septiņi gadi cietumā un liegums jebkad ieņemt sabiedrisku amatu – tāds sods piespriests Berluskoni, pret kuru sāktas vēl trīs tiesas prāvas un viena pirmstiesas izmeklēšana.

 

Modeles kā medmāsiņas, mūķenes un Obama

Tiesas procesi trīs termiņus Itālijas premjerministra amatā aizvadījušajam Berluskoni nav sveša lieta. Jau kopš deviņdesmitajiem gadiem viņš bijis iesaistīts dažnedažādos tiesu darbos. Taču līdz šim tie galvenokārt bijuši saistīti ar viņam piederošo mediju impēriju “Mediaset”. Tiesa, pēc tam kad 2010. gadā atklātībā nonāca ziņas par Berluskoni rīkotajām “bunga bunga” ballītēm, apsūdzības skāra arī viņa privāto dzīvi. Toreiz atklājās, ka bijušais Itālijas valdības vadītājs savā villā netālu no Milānas rīkojis lepnas dzīres, kurās namatēvu un viņa viesus izklaidējušas striptīza dejotājas un prostitūtas, kam Berluskoni maksājis dāsnas naudas summas un dāvājis lepnas dārglietas. Tās bija meitenes, kuras, kā paziņojusi apsūdzības puse, “apmierinājušas Berluskoni seksuālās iegribas”.

Berluskoni un viņa viesu izklaidēšanai ballītēs parasti piedalījušās aptuveni 30 sievietes, kuras reizēm pārģērbās par mūķenēm un medmāsiņām. Vienai sievietei ballītē reiz bijis jāattēlo arī Itālijas prokurore Ilda Bočasini un ASV prezidents Baraks Obama, raksta britu avīze “The Independent”.

Lietas centrā ir marokāņu izcelsmes sieviete Karima el Maruga jeb Rūbija Siržuzagle, kurai bijuši tikai 17 gadi, kad Berluskoni viņai maksājis par seksuāliem pakalpojumiem. Ballīšu liecinieki stāstījuši, ka Rūbija bijusi Berluskoni favorīte. Viņš arī nokārtojis, lai Rūbija tiktu atbrīvota no apcietinājuma par dārglietu zādzību. Uzzinājis, ka viņa favorīte nonākusi aiz restēm, Berluskoni zvanījis uz policijas iecirkni, sakot, ka aizturētā ir bijušā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka mazmeita un ka viņas aizturēšana draud ar diplomātisku skandālu. Tādējādi Berluskoni atzīts par vainīgu arī sava amata pilnvaru pārkāpšanā, informē raidsabiedrība BBC. Pērn arī atklājās, ka Berluskoni mēģinājis piekukuļot trīs galvenos lieciniekus šajā lietā, uz viņu banku kontiem pārskaitot kopumā 127 tūkstošus eiro.

 

Belziens 
korupcijas tīklam

Kā Berluskoni, tā Maruga apgalvo, ka viņiem neesot bijušas “intīmas attiecības”. Maruga arī viņai pārskaitīto naudu sauca par “dāsnu dāvanu no laba drauga”. “Šī bija pirmā reize dzīvē, kad vīrietis mani nemēģināja ievilkt gultā. Es zvēru – viņš uzvedās kā tēvs,” par attiecībām ar Berluskoni izmeklētājiem stāstījusi Maruga.

Itālijas ekspremjers nebija ieradies uz sprieduma nolasīšanu. To sagaidījis savā bēdīgi slavenajā Milānas pievārtē esošajā villā, Berluskoni sociālajā interneta vietnē izplatīja paziņojumu, kurā viņš apsūdzēja savus politiskos konkurentus.

“Šis ir ne tikai sliktas tiesvedības piemērs, bet arī uzbrukums tiem itāliešiem, kuri man ticēja, ticēja manām saistībām ar šo valsti. Bet jau atkal esmu apņēmies turēties pretī manis notiesāšanai, jo esmu pilnīgi nevainīgs un negribu bēgt no cīņas par brīvu un taisnīgu Itāliju,” rakstīja Berluskoni.

Viņa advokāti jau paziņojuši, ka spriedumu pārsūdzēs, šis process varētu ilgt divus gadus.

Tikmēr Itālijas laikraksta “La Repubblica” redaktora vietnieks Masimo Gjanini, kurš bija viens no pirmajiem žurnālistiem, kas atklāja “bunga bunga” ballīšu rīkošanu, tiesas spriedumu nodēvēja par “godīgu sodu visam Berluskoni izveidotajam korupcijas tīklam”.

Britu raidsabiedrība BBC norāda, ka tiesas spriedums varētu vājināt pašreizējā premjerministra Enriko Letas valdību, kas ir atkarīga no Berluskoni vadītās centriski labējās Brīvības partijas. Kaut Berluskoni vairākkārt uzsvēris savu atbalstu Letam, virkne Itālijas politisko apskatnieku pauduši, ka Berluskoni attieksme pret visnotaļ trauslo valsts valdību varētu mazināties, ja tā viņu pietiekami neaizstāvēs. Spriedums varētu vājināt arī Berluskoni piederošā mediju uzņēmuma “Mediaset” pozīcijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+