Pasaulē
Eiropa

Itālijas iekšlietu ministrs liedz 67 migrantiem izkāpt no krasta apsardzes kuģa1


Itālijā migranti uz apsardzes kuģa, 12.07.2018.
Itālijā migranti uz apsardzes kuģa, 12.07.2018.
Foto – LETA/EPA

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni ceturtdien paziņoja, ka no Sicīlijā piestājuša Itālijas krasta apsardzes kuģa “nav atļauts izkāpt” 67 migrantiem, kamēr tiek izmeklētas ziņas par migrantu dumpi.

67 migranti, tai skaitā sievietes un bērni, atrodas uz krasta apsardzes kuģa “Diciotti”, kas ceturtdien piestāja Trapani ostā. Ir ziņots, ka daži no viņiem pēc izglābšanas sadumpojās, baidoties, ka tiks nosūtīti atpakaļ uz Lībiju.

“Es nedodu atļauju nevienam izkāpt no “Diciotti”: ja kāds to darīs, tad par to būs jāatbild,” sacīja Salvīni, kurš līdz ar citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministriem ceturtdien ieradās Austrijas pilsētā Insbrukā, lai runātu par pēdējā bloka samitā panāktās migrācijas vienošanās izpildi.

Minētos migrantus svētdien Lībijas tuvumā izglāba Itālijas naftas platformu apgādes kuģis “Vos Thalassa”, bet viņi vēlāk tika pārcelti uz Itālijas krasta apsardzes kuģi pēc “Vos Thalassa” apkalpes ārkārtas zvaniem Itālijas varas iestādēm par migrantu dumpi.

Itālijas mediji ziņoja, ka “Vos Thalassa” apkalpes locekļi ieslēdzās vadības telpā un telefoniski lūdza palīdzību pēc tam, kad divi migranti ar mobilajiem tālruņiem un GPS ierīcēm bija sapratuši, ka kuģis dodas dienvidu virzienā uz Lībiju, un daži migranti nikni reaģēja uz šo ziņu un izteica “nāves draudus” apkalpei.

“Tiklīdz mūsu kuģis pagriezās uz dienvidiem, lai varētu satikties ar Lībijas krasta apsardzes kuģi migrantu pārcelšanai, viņi sāka draudēt apkalpei. Viņi to ielenca, grūstīja, ar žestu rādīja rīkles pārgriešanu,” kuģošanas ziņu vietnei “The Meditelegraph” paziņoja “Vos Thalassa” īpašniekfirmas “Vroon Offshore Service” juridisko lietu amatpersona Kristofers Savoje.

“Ja bija vardarbība [uz “Vos Thalassa”], tad vainīgie dosies uz cietumu; ja vardarbības nebija, jo kāds meloja, tad tie, [kas meloja,] cietīs no sekām,” sacīja Salvīni.

Ministrs piebilda, ka “Diciotti” būs bloķēts, “cik ilgi nepieciešams”, lai noskaidrotu situāciju.

Vairākas organizācijas, tai skaitā ANO Bērnu fonds (UNICEF) un “Save the Children”, ceturtdien kopīgā paziņojumā aicināja atļaut “nekavējoties” izkāpt “bēgļiem un migrantiem, tai skaitā sievietēm un bērniem, kas četras dienas bijuši jūrā”.

Saistītie raksti

Salvīni sākotnēji bija liedzis “Diciotti” piestāt Itālijā, lai gan iepriekš bija sacījis, ka Itālijas ostas paliks atvērtas Itālijas karaflotes un krasta apsardzes kuģiem, uz kuriem atrodas migranti.

Salvīni ir aizliedzis Itālijas ostās piestāt nevalstisko organizāciju kuģiem, kas Vidusjūrā glābj migrantus, un apsūdzējis šīs organizācijas, ka tās palīdz cilvēku kontrabandistiem nogādāt migrantus uz Eiropu.

LA.lv