Pasaulē
Eiropa

Itālijas iekšlietu ministrs vēršas pret ANO paustu kritiku migrantu jautājumā0

Foto – LETA/EPA

Itālijas iekšlietu ministrs un vicepremjers Mateo Salvīni pirmdien vērsās pret jauno ANO augsto cilvēktiesību komisāri Mišelu Bačeletu pret tam, kad viņa bija kritizējusi Itālijas izturēšanos pret migrantiem.

“Itālija pēdējos gados ir uzņēmusi 700 000 imigrantu, tai skaitā daudzus nelegāļus, un nav saņēmusi nekādu palīdzību no citām Eiropas valstīm,” paziņoja Salvīni.

“Tāpēc mēs neuzklausīsim pamācības ne no viena, vismazāk jau no ANO.”

Bačeleta pirmdien savā pirmajā uzrunā ANO Cilvēktiesību padomei kritizēja tos, kas ceļ mūrus pret migrantiem, kā arī Salvīni lēmumu slēgt Itālijas ostas kuģiem, kas ved jūrā izglābtus migrantus.

“Mūru celšana, tīša baiļu un dusmu projicēšana uz migrantu kopienām, … ģimeņu izšķiršana un aizturēšana, un integrācijas programmu apcirpšana: šāda politika nepiedāvā nevienam nekādus ilgtermiņa risinājumus – tikai vairāk naidīguma, posta, ciešanu un haosa,” bijusī Čīles prezidente teica savā uzrunā Ženēvā.

Bačeleta sacīja, ka viņa nosūtīs komandu uz Itāliju, lai izvērtētu vardarbīgu un rasistisku uzbrukumu pastiprināšanos pret imigrantiem, afrikāņu izcelsmes cilvēkiem un romiem (čigāniem).

Itālijā pēdējos mēnešos ir notikuši vairāki acīmredzami rasistiski uzbrukumi, tomēr Salvīni vadītā labējā partija “Līga” un tās partnere valdošajā koalīcijā populistiskā Piecu zvaigžņu kustība (M5S) uzstāj, ka šādi uzbrukumi nav nekas jauns.

Saistītie raksti

Salvīni arī nosauca ANO par “neobjektīvu, bezjēdzīgi dārgu, un dezinformētu” organizāciju un apšaubīja finansējuma turpināšanu tai.

“Mēs ar mūsu sabiedrotajiem izskatīsim, cik noderīgi ir turpināt dot 100 miljonus eiro [gadā ANO],”, teica Salvīni, apsūdzot šo organizāciju izšķērdībā.

LA.lv