×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Itālijas jaunā valdība nodevusi zvērestu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Itālijas jaunā valdība svētdien, 28.aprīlī, nodevusi zvērestu, pieliekot punktu politiskajai krīzei, kurā valsts ieslīga pēc februāra nogalē aizvadītajām parlamenta vēlēšanām, kurās kreiso partiju koalīcija uzvarēja, taču nespēja izcīnīt vairākumu abās parlamenta palātās.

Itālijas prezidenta Džordžo Napolitāno vadītajā ceremonijā kā pirmais zvērestu nodeva jaunais premjerministrs – Demokrātiskās partijas (PD) politiķis Enriko Leta. Jauno koalīcijas valdību veido 21 ministrs.

Jau vēstīts, ka valdībā ietilpst arī bijušā premjerministra Silvio Berluskoni labējā Tautas brīvības partija (PDL). Pats Berluskoni valdībā neietilpst, taču vairākus vadošos amatus ieņem viņa partijas pārstāvji.

PDL sekretārs Andželīno Alfano kļuvis par premjerministra vietnieku un iekšlietu ministru. Itālijas Bankas ģenerāldirektors Fabricio Sakomanni vadīs Ekonomikas ministriju, bet bijusī Eiropas Savienības (ES) komisāre Emma Bonino jaunajā valdībā ieņēmusi ārlietu ministres amatu.

Gaidāms, ka jaunais premjerministrs jau pirmdien iepazīstinās parlamentu ar savu darba programmu, bet otrdien parlamentā notiks uzticības balsojumus jaunajai valdībai.

Leta jau norādījis, ka vēlas izveidot tādu valdību, kas vairāk rūpētos par itāļu vajadzībām un spētu izvairīties no bargajiem taupības pasākumiem, kā arī spētu cīnīties pret graujošo bezdarbu.

Atklājot jaunās valdības sastāvu, Leta sestdien sacīja, ka jūtas lepnas, ka viņa kabinetā būs daudz salīdzinoši jaunu ministru – ministru vidējais vecums ir 53 gadi – , kā arī daudz sieviešu.

Laikraksta “La Repubblica” slejās Leta nodēvēts par “slimās Itālijas ārstu” un norādīts, ka 46 gadus vecais politiķis, kurš kļuvis par vienu no jaunākajiem valdības vadītājiem Eiropā, ir turējis savu solījumu un izveidojis svaigu valdību no ekspertiem un politiķiem, kuri netiek vērtēti izteikti pretrunīgi.

Komentētāji norāda, ka ministru sarakstā nav iekļauti Itālijas politikas “lielie vārdi” un tas acīmredzot darīts, lai izvairītos no nesaskaņām koalīcijas iekšienē un atbildētu uz vēlētāju prasībām pēc pārmaiņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+