×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Itālijas kreisie soli tuvāk varai

Itālijas kreisi centriskajai koalīcijai “Itālija. Kopīgais labums” (IBC), kas ar minimālu pārsvaru uzvarēja parlamenta vēlēšanās februāra nogalē, ir izdevies apstiprināt abu parlamenta palātu spīkeru amatos savus kandidātus.

 

Apakšpalātā, kur IBC var rēķināties ar vairākumu, par spīkeri izraudzīta sieviete, kas Itālijā līdz šim noticis tikai divas reizes. Laura Boldrini ir žurnāliste un aktīva cilvēktiesību aizstāve, strādājusi ANO un vadījusi vairāku ANO pakļauto organizāciju preses dienestus.

Neskatoties uz to, ka kreisi centriskajai koalīcijai nav vairākuma parlamenta augšpalātā, par senāta spīkeri ievēlēts IBC kandidāts Pjetro Graso, kurš savācis par 20 balsīm vairāk nekā labēji centriskās koalīcijas PDL kandidāts un līdzšinējais senāta spīkeris Renato Skifani. IBC panākums izskaidrojams ar pārdomāto kandidāta izvēli – Graso līdz šim nav darbojies politikā, bet ir plaši pazīstams kā prokurors, kurš visu savu darba mūžu veltījis cīņai pret mafiju. Kopš 2005. gada Graso vada valsts prokuratūras mafijas apkarošanas nodaļu.

Pēc šā panākuma IBC cer sastādīt darboties spējīgu valdību sava līdera Pjēra Bersani vadībā. Konsultācijas par Ministru kabineta sastādīšanu paredzēts sākt ceturtdien. Kreisi centrisko spēku mērķis ir valdība, kas varētu nostrādāt vismaz divus gadus un veikt steidzamākās reformas.

IBC galvenie sāncenši vēlēšanās – Silvio Berluskoni vadītā labēji centriskā koalīcija “Brīvību tauta” (PDL) ir izteikusi gatavību atbalstīt Bersani valdību, ja par valsts prezidentu, kura vēlēšanas paredzētas maijā, tiks ievēlēts kāds no labēji centrisko spēku kandidātiem. IBC ir atteikusies “tirgoties par amatiem” ar PDL.

Par valsts trešo lielāko spēku kļuvusī “Piecu zvaigžņu kustība” (M5S) jau pirmajā balsojumā zaudējusi savu saskaņu, jo vismaz 15 šīs partijas senatori nav paklausījuši partijas līderim komiķim Bepem Grillo, ko vācu nedēļas izdevums “Der Spiegel” nodēvējis par “Eiropas bīstamāko cilvēku”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+