×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2012
Drukāt

Itālijas piekrastē uz sēkļa uzskrien kruīzu kuģis

LETA/AFPLETA/AFP

Tirēnu jūrā Itālijas piekrastē 13.janvāra vakarā uzskrējis sēklī kruīzu kuģis; gājuši bojā trīs cilvēki un vairāki pazuduši bez vēsts, sestdien vēsta Itālijas plašsaziņas līdzekļi. 30 cilvēki ievainoti, no tiem vairāki guvuši nopietnus ievainojumus.

Iepriekš tika ziņots par astoņiem bojāgājušajiem, taču tagad amatpersonas upuru skaitu precizējušas.

Itālijas kuģniecības kompānijas “Costa Crociere” kuģis “Costa Concordia” uzskrēja sēklī pie Džiljo salas Toskānijā. 290 metru garajā kuģī sāka ieplūst ūdens un, tam sasveroties, no tā panikā ielēca ūdenī vairāki cilvēki, no kuriem trīs gājuši bojā un daži pazuduši.

Robežsargi no kuģa evakuējuši vairāk nekā 4000 cilvēku. Lielākā daļa evakuēti ar glābšanas laivām, bet evakuācijā iesaistīti arī helikopteri.

No 3200 pasažieriem, kas bija uz kuģa, apmēram 1000 bija Itālijas, 500 – Vācijas un 160 – Francijas pilsoņi, informēja kuģniecības kompānija.

“Costa Concordia” bija izgājis no Savonas ostas Itālijas ziemeļos. Tam bija plānots ieiet Čivitavekjas, Palermo un Kaljari ostās Itālijā, Palmā de Maljorkā un Barselonā Spānijā un Marseļā Francijā.

“Uz klāja bija tādas panikas ainas kā uz “Titānika”. Mēs pie Džiljo salas uzskrējām rifam. Es nezinu, kā tas varēja notikt, kapteinis laikam ir traks,” sacīja viena pasažiere. Pēc viņas teiktā, visi bija pārbijušies un pārsaluši, jo bija saģērbušies uz vakariņām. Panikā vairāki cilvēki pārlēkuši pāri bortam ledainajā ūdenī.

Kā pavēstīja vietējās krasta apsardzes pārstāvis, kuģim sānos ir 30 metrus liels caurums, taču ir pāragri teikt, kas īsti ir noticis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+