Pasaulē
Eiropa

Itālijas premjers sola panākt, lai imigrantus sadala visu ES valstu vidū1


Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.
Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.
Foto – LETA/EPA

Jaunā Itālijas valdība centīsies panākt, ka imigranti tiek sadalīti visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, bet Krievijai noteiktās ES sankcijas pārskatītas, vēršoties pie likumdevējiem ar savu pirmo valdības programmas runu, sacīja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Premjers uzrunāja Senātu pirms diviem parlamentā gaidāmiem uzticības balsojumiem, kuros, pēc visa spriežot, tiks apstiprināts viņa jaunais kabinets.

Valdības programmas runā Konte no jauna uzsvēra antiestablišmenta Pieczvaigžņu kustības (M5S) un labējās Līgas koalīcijas manifesta galvenos punktus, akcentējot stingru kursu pret migrantiem, taupības politikas noraidījumu un izlīgšanas žestus attiecībās ar Maskavu.

“Mēs gribam samazināt valsts parādu, bet mēs gribam to panākt ar izaugsmi, nevis taupības pasākumiem,” viņš sacīja senatoriem.

“Mēs noteikti iestājamies par Dublinas regulas rūpīgu pārskatīšanu, lai tiktu respektēta taisnīga atbildības sadale un panākta patvēruma meklētāju obligātās sadales automātiska sistēma,” viņš sacīja.

Izsakoties par ES sankcijām, kas Ukrainas krīzes dēļ noteiktas Krievijai, Konte sacīja: “Mēs iestāsimies par sankciju sistēmas pārskatīšanu.”

Saistītie raksti

Gan ekspremjera Silvio Berluskoni partija “Forza Italia”, kas vēlēšanās bija Līgas partneris, gan līdzšinējās valdības centriski kreisā Demokrātiskā partija solījušas, ka balsos pret jauno valdību.

Tomēr sagaidāms, ka M5S un Līgas alianse otrdien izturēs uzticības balsojumu Senātā un trešdien parlamenta apakšpalātā, ņemot vērā, ka šīm partijām ir vairākums abās parlamenta palātās.

LA.lv