×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Itālijas prezidenta amatā pārvēlēts Napolitāno

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
Itālijas prezidents Džordžo Napolitāno (attēlā) sestdien, 20.aprīlī, pieņēmis lielāko partiju aicinājumu kandidēt uz atkārotu pilnvaru termiņu, lai tādējādi palīdzētu rast izeju no arvien dziļākās politiskās krīzes. “Uzskatu par nepieciešamu piedāvāt savus pakalpojumus,” teikts Napolitāno izplatītajā paziņojumā.

Itālijas likumdevējiem sestajā balsošanas kārtā sestdien beidzot izdevies ievēlēt prezidentu, un pirmo reizi republikas vēsturē amatā uz otro termiņu paliks līdzšinējais valsts galva.
Itālijas likumdevējiem sestdien piektajā balsojuma kārtā nebija izdevies ievēlēt jauno valsts prezidentu, jo neviens no kandidātiem nesaņēma vairākuma atbalstu. Lielākā daļa no 1007 elektoriem urnās iemeta vai nu neaizpildītus, vai bojātus biļetenus. Tāpēc līdzšinējais prezidents Džordžo Napolitāno piekrita atkārtoti kandidēt uz prezidenta amatu, lai tādējādi palīdzētu pārvarēt politisko strupceļu, un kā liecina sākotnējā balsu skaitīšana, viņam izdevies iegūt nepieciešamo balsu vairākumu.
Itālijā prezidentu ievēl elektoru kolēģija, kuras sastāvā ir abu parlamenta palātu locekļi, kā arī reģionu pārstāvji. Lai uzvarētu kādā no trim pirmajām balsošanas kārtām, kandidātam jāsaņem vismaz divas trešdaļas balsu, bet turpmākajās kārtās pietiek ar absolūtā vairākuma atbalstu.
Piektajā balsošanas kārtā visvairāk balsu – 210 – saņēma bijušā komiķa Bepes Grillo dibinātās populistiskās Pieczvaigžņu kustības (M5S) izvirzītais kandidāts Stefāno Rodota.
Abi kreisi centriskās koalīcijas izvirzītie kandidāti – bijušais Senāta spīkers Franko Marīni un kādreizējais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Romāno Prodi – ceturtdien un piektdien notikušajos balsojumos nespēja iegūt nepieciešamo balsu skaitu un savas kandidatūras ir atsaukuši.
Kamēr likumdevēji ar gavilēm sveica pārvēlēto Napolitāno, vairāki simti protestētāju, kas bija sapulcējušies pie parlamenta ēkas, skandēja: “Kauns!” un “Āksti!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+