×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Itālijas tiesa dod rīkojumu pārbaudīt Berluskoni veselības stāvokli

Foto - AFPFoto - AFP

Milānas tiesa devusi rīkojumu veikt veselības pārbaudi bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni, lai noteiktu, vai hospitalizētais politiķis patiesi nav spējīgs piedalīties tiesā, kur viņš apsūdzēts par seksu ar mazgadīgu personu.

76 gadus vecais politiķis paziņoja, ka cieš no acu infekcijas, kādēļ tika atlikta piektdien plānotā tiesas sēde, un viņa advokāti lūdza atcelt arī šodien plānoto sēdi. Kopš piektdienas Berluskoni atrodas slimnīcā, un viņa advokāti apgalvo, ka pēdējo dienu laikā Berluskoni cieš arvien lielākas sāpes no minētās infekcijas. Berluskoni ārsti apgalvo, ka viņam ir arī paaugstināts asinsspiediens.

Berluskoni ir apsūdzēts par to, ka viņam bijušas dzimumattiecības ar marokāņu eksotisko dejotāju Karimu el Mahrugu, kad viņai bija tikai 17 gadu. Mahruga ir pazīstama arī ar skatuves vārdu Rūbija Siržuzagle. Šajā lietā Berluskoni draud līdz pat trim gadiem cietumā un vēl līdz pat 12 gadiem, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu ļaunprātīgā valdības vadītāja amata izmantošanā, pieprasot policijai, lai tā par sīku zādzību arestēto Mahrugu atbrīvo. Gan Berluskoni, gan Mahruga noliedz, ka viņiem būtu bijušas seksuālas attiecības.

Pērnajā oktobrī Berluskoni tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņam piederošajā mediju impērijā “Mediaset”. Berluskoni tika piespriests viena gada cietumsods un noteikts piecu gadu aizliegums ieņemt valsts amatus, bet viņš tiesas spriedumu pārsūdzējis. Sprieduma izpilde atlikta saistībā ar sākto apelācijas lietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+