×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Itālijas valdība liks Romas katoļu baznīcai maksāt nekustamā īpašuma nodokli

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas valdība apņēmusies panākt, lai Itālijas Romas katoļu baznīca no nākamā gada zaudētu savu vēsturisko privilēģiju nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli.

Valdība no jauna apstiprinājusi februārī atbalstītos grozījumus likumā par nekustamā īpašuma nodokli, kuri paredz no 2013. gada nekustamā īpašuma nodokli attiecināt uz visiem saimnieciskajiem subjektiem, tostarp uz baznīcu. Grozījumus valdība veica, reaģējot uz Eiropas Komisijas un sekulāro aktīvistu arvien uzstājīgākām prasībām piemērot nodokli arī Itālijas Katoļu baznīcai, lai tā dotu savu ieguldījumu Itālijas parādu krīzes risināšanā un noplicinātā budžeta papildināšanā. “Likuma regulējošais ietvars būs gatavs līdz 2013. gada 1. janvārim, un tajā būs pilnībā ievērotas Eiropas kopienas likumu normas,” teikts valdības paziņojumā.

Pašlaik Itālijas Romas katoļu baznīca maksā nodokļus par vairākiem īpašumiem, kam ir 100 procentu komercuzņēmumu statuss, taču tā ir atbrīvota no nodokļa, ja vismaz daļa no aktivitātēm, kādas tiek veiktas īpašumā, ir nekomerciālas, piemēram, ja viesnīcā vai lielveikalā darbojas lūgšanu kapelas. Romas katoļu baznīcai pieder 20 procenti no visiem nekustamajiem īpašumiem Itālijā. Kopējā baznīcai piederošo īpašumu vērtība tiek lēsta deviņu miljardu eiro apmērā. Aprēķini liecina, ka nodokļa piemērošana baznīcas īpašumiem papildinātu Itālijas valsts budžeta ieņēmumus par 25 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+