×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Turpina pieaugt zemestrīcē Itālijā bojāgājušo skaits

Foto AP/EPA/LA kolāžaFoto AP/EPA/LA kolāža

Papildināta ar jaunāko informāciju par bojāgājušo skaitu.

Itālijas vidienē, Umbrijas reģionā, trešdienas rītā notikušajā 6,2 magnitūdu zemestrīcē gājuši bojā vismaz 120 cilvēki, paziņojis premjerministrs Mateo Renci.

“Un šis skaitlis nav noslēdzošais,” viņš piebilda.

No divām zemestrīces smagāk skartajām pilsētiņām Amatričes un Akumoli izglābti 368 ievainoti un slimi cilvēki. Vairāki desmiti cilvēki pēc dabas katastrofas ir pazuduši.

Saņemtas ziņas arī par ievērojamiem postījumiem, ko nodarījusi zemestrīce.

Renci uzsvēra, ka Itālijai tagad jāsolidarizējas, lai pārvarētu problēmas, ar ko tā saskārusies pēc šīs postošās dabas katastrofas.

Seklās zemestrīces epicentrs bija 10 kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika), un tai sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tā bija sajūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Stipri cietusi Amatričes pilsētiņa, un tās mērs ziņo, ka nopostīta “puse pilsētas” un ka zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki. Zemestrīce Amatričē izraisījusi arī zemes nogruvumu, un pastāv draudi, ka var sabrukt vietējais tilts. Socialajos tīklos aculiecinieki dalījušies ar fotogrāfijām no notikuma vietas.

Par postījumiem vēsta arī Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde, norādot, ka starp stiprāk cietušajām pilsētām ir arī Akumoli, Posta un Arkuata del Tronto. No Arkuata del Tronto, kas atrodas 20 kilometrus no zemestrīces epicentra, saņemtas ziņas arī par diviem bojāgājušajiem.

2009.gadā Abrucu reģionā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja vairāk nekā 300 cilvēku dzīvības. Tā bija sajūtama arī Romā.

Video par trešdienas rīta postījumiem pilsētiņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+