×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Itālijas žurnālists: Putins varētu atņemt Somijai divas salas (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas laikraksta “Corriere della Sera” žurnālists Luidži Ofedu publicējis visnotaļ provokatīvu rakstu, kurā norāda, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietiktu tikai ar divu nelielu Somijai piederošu salu okupēšanu Ālandu arhipelāgā, lai iegūtu pilnīgu kontroli pār Baltijas reģiona gaisa telpu.

“Vadošs Somijas Ārlietu institūta stratēģis piekrīt šādam apgalvojumam,” raksta itāliešu žurnālists. “Šī stratēģa vārds ir Čārlijs Saloniuss-Pasternaks. Helsinkos visi saprot, par ko Čārlijs runā. Ālandu salas ir Somijas autnomais apgabals, trīssimt neaizsargātas salas ar ērtām dabiskām ostām un līčiem pusgadsmitu bijušas demilitarizētas. Šeit dzīvo aptuveni 25 tūkstoši cilvēku – 50 kilometru attālumā no Zviedrijas krastiem, 70 kilometru attālumā no Somijas un 1141 kilometra attālumā no Krievijas, kurai Ālandu salas piederāja cara laikos. Krievijas iznīcinātājiem “MiG” būtu vajadzīgs tikai stundas lidojums, lai tur nokļūtu.”

Somijas Ārlietu ministrija nodēvējusi Itālijas žurnālista Ofedu publikāciju par “nelaikā izteiktu provokāciju” un paziņojusi, ka par dažām lietām nevajadzētu spriest publiski.

Pagājušā gada oktobrī interneta vietne “TheLocal.se” informēja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putina pieder vairāk nekā 17 tūkstošu kvadrātmetru liels īpašums vienā no Ālandu arhipelāgā ietilpstošajām salām. Ar šādu informāciju pērnajā oktobrī klajā nāca Somijas Nacionālās zemes pārvaldes bijušais ģenerāldirektors Jarmo Ratia. 2009. gadā viņš esot saņēmis vēstuli no Kremļa, kurā Somijas Nacionālā zemes pārvalde tikusi instruēta konkrēto zemes gabalu reģistrēt kā Krievijas Federācijai piederošu. “Vēstulei pievienotajos dokumentos tika apgalvots, ka šī zeme Krievijai tika atdota 1947. gadā saskaņā ar pēckara miera līgumu, kas paredzēja, ka Somijā esošie Vācijai iepriekš piederošie īpašumi tiek atdoti Padomju Savienībai,” skaidroja Ratia, norādot, ka zeme 2009. gadā tika atdota Krievijai, un kopš tā brīža to pārvaldot Krievijas Ārlietu ministrija.

Jarmo Rati Somijas Nacionālās zemes pārvaldes ģenerāldirektors bijai laikā no 1991. līdz 2012. gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Sūds ko mazais Pimpuks varētu atņemt. Pats drīz dabūs lodi pakausī.

  2. Vai LA raustās,. kad Putinam pa pirnu krauj?

  3. Bet rukši tā māk.

  4. Hei=hei, Anuška, redzi kā Vovam kust ausis?
    Tu tā nemāki/

  5. Krievam visur kaut bišķi, bet jānokniebj. Savādāk viņš jūtās pazemots. Ne jau tā patās Putins vazājies ar Somijas prezidentu pa Sočiem. Tomēr Alanda arhipelāga salas Krievijai neredzēt kā tā ēzeļa ausis.

  6. Paši izdomā, paši izplata un paši vēl šausminās par savu izdomāto…Prātiņ, nāc mājās!

  7. Tam glumiķim Pūķinam varētu atņemt divas bumbiņas. Bet vai itālis maz zina, kur Somija atrodas?

  8. Savulaik arī izteikumi par Ukrainu, ka tā nav nopietna valsts arī nāca no trešajām aprindām un sabiedrība tā tika radināta un te rezultāts… Gaidāmi interesanti notikumi Somijā pie Somijas atkal dažu aprindu domas – mēs ārpus NATO… Jā tā – labi strādāts…

Draugiem Facebook Twitter Google+