×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Itāliju brīdina par iespējamiem džihādistu uzbrukumiem

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

8. Romas Kolizejs

Itālija ir pastiprinājusi drošību ap vēstures pieminekļiem Vatikānā, Romā un Milānā pēc ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) brīdinājuma par iespējamiem džihādistu uzbrukumiem, trešdienas vakarā ziņoja Itālijas mediji.

Starp FIB minētiem iespējamiem uzbrukumu mērķiem ir Sv. Pētera laukums Vatikānā, Milānas Doms un operas nams “La Scala”. FIB arī nodevis Itālijai informāciju par piecām potenciāli bīstamām personām, bet šajā informācijā nav sīkāku ziņu par konkrētiem uzbrukumu plāniem.

Itālija ir pastiprinājusi drošību pēc pagājušo piektdien notikušajiem teroraktiem Parīzē, un par potenciāliem islāmistu mērķiem īpaši tiek uzskatīta Roma un Vatikāns.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts”, kas uzņēmies atbildību par Parīzes teroraktiem, savā propagandā ir izteicis draudus Vatikānam un Romai. Itālijas amatpersonas tomēr ir paziņojušas, ka tām nav pierādījumu par ticamiem un konkrētiem sprādzienu plāniem Itālijas galvaspilsētā vai Vatikānā.

Pie ASV vēstniecības Romā trešdien tika atrasta aizdomīga soma, tāpēc tika izsaukti atmīnēšanas eksperti un uz vienu stundu tika slēgta vesela iela pilsētas centra tuvumā, ziņoja laikraksts “Corriere della Sera”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+