Ekonomika
Bizness

Itāļu arhitekte pieliek roku jaunas viesnīcas izveidē Vecrīgā 16

Foto – LETA, kolāža – la.lv

Jaunās Vecrīgā esošās viesnīcas “Relais le Chevalier” izveidē kopumā investēti aptuveni pieci miljoni eiro, šodien žurnālistiem pastāstīja viesnīcas direktors Jevgēņijs Nahmans.

Viņš norādīja, ka viesnīcas ēka iegādāta 2008.gadā, bet “Relais le Chevalier” projekta īstenošana sākta 2009.gadā. Viesnīcas īpašnieku mērķis bija izveidot “boutique” tipa viesnīcu ar nelielu numuriņu skaitu, tādējādi nodrošinot viesiem ekskluzivitātes atmosfēru.
Kopumā viesnīcā izvietoti 23 numuri, kuru platība variē no 15 kvadrātmetriem līdz 24 kvadrātmetriem. Savukārt viesnīcas luksusa numura platība ir 45 kvadrātmetri. Nahmans sacīja, ka viesnīcas ēka ir vēsturiska, projekta laikā viesnīcai tika piebūvēts sestais stāvs. Projektu īstenoja būvuzņēmums SIA “Merks”, savukārt projekta būvuzraudzību veica SIA “Firma L4”.

“Viesnīcas, kuras Rīgā atveras, ir lielākas, un mums ar viņiem ir grūti konkurēt, bet viņiem arī ar mums ir grūti konkurēt. Mēs piedāvājam to unikālo servisu, un ir jau daudzi cilvēki, kuri (..) atbrauc pie mums un saka, ka negrib uzturēties viesnīcu ķēdēs,” skaidroja viesnīcas vadītājs. “Relais le Chevalier” viesnīcas “boutique” koncepts ir tā lielākā konkurences priekšrocība, jo tā atšķiras ar savu dizainu un pakalpojumu kvalitāti.

Kaut arī “Relais le Chevalier” atvēršanu sākotnēji apgrūtināja tuvumā esošais naktsklubs un tā radītie trokšņi nakts laikā, Nahmans norādīja, ka situācija ir atrisināta un pirmajos trīs viesnīcas darbības testa mēnešos tā bija ļoti noslogota, tādēļ tās darbība šogad varētu būt veiksmīga.

“Protams, mums ir daži trūkumi – mums ir mazliet mazi numuri un numuru skaits ir 23, mums nav SPA, nav restorānu, kas, iespējams, nedod to pieczvaigžņu iespaidu. Bet mums ir apkalpošana numurā. Mēs sadarbojamies ar restorānu “Kaļķu vārti” un katrā numurā ir restorāna ēdienkarte, un viesi var pasūtīt ēdienus un paēst numuros,” uzsvēra viesnīcas direktors.

“Relais le Chevalier” sadarbojas ar fitnesa klubu “Kolonna”, kā arī taksometra kompāniju “Red Cab”. Pašlaik “Relais le Chavlier” meklē sadarbības partnerus SPA pakalpojumu nodrošināšanai.

Franču stilā ieturētā viesnīca Kaļķu ielā 20, Rīgā, sāka darbību šā gada jūlijā un līdz šim tā darbojusies testa režīmā. Kaļķu ielā 20 esošajā viesnīcas ēkā 17.gadsimta vidū atradās vācu ārsta un biologa Benjamina Fišera dibināta aptieka, kas ieguva Karaliskās aptiekas titulu, pateicoties Fišera vecākā brāļa ietekmei, kurš ieņēma augstu stāvokli galmā. Ēkas fasādē vēl joprojām iespējams redzēt lauvas atveidojumu ēkas fasādē, kas bija zviedru karaļa Kārļa XI īpašā labvēlības zīme.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “Relais le Chevalier” pieder SIA “Kalku 20”. Uzņēmums dibināts 2008.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,68 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Šveicē reģistrētā “Cormela SA Cormela SA”. SIA “Kalku 20” 2016.gadā strādāja ar 47 852 eiro apgrozījumu un zaudējumiem 153 067 eiro apmērā.

Galerijas nosaukums
LA.lv