×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

Itāļu kardināls: no kandidātiem uz pāvesta amatu nedrīkst izslēgt eiropiešus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kardināliem, kuriem jāizraugās nākamais pāvests, nevajadzētu izslēgt Eiropas kandidātus tikai tāpēc, ka lielākā daļa katoļu šobrīd mīt Āzijā, Āfrikā un Latīņamerikā, 16.februārī norādījis itāļu kardināls Valasio De Paolis.

“Konklāvs balsos, ņemot vērā personu, nevis to, no kurienes tā nākusi. Neskatoties uz ticības krīzi, Eiropai joprojām ir daudz, ko dot baznīcai,” intervijā laikrakstam “La Stampa” uzsvēris Paolis. “Mums jāizvēlas kāds, kurš var vislabāk vadīt baznīcu un kalpot ticības mērķim, nevis kāds, kurš vislabāk iekarotu masu medijus vai kuram ir vispiesaistošākais ārējais tēls.”

Pāvesta Benedikta XVI negaidītais paziņojums par atkāpšanos no amata izsaucis aktīvu cīņu par Svēto krēslu, un paredzams, ka konklāvs viņa pēcteča ievēlēšanai sanāks jau tuvāko nedēļu laikā.

Par Benedikta pontifikāta laiku izskanējusi kritika, pārmetot līdzšinējam pāvestam pārāk lielu “eiropocentrismu”, un daži Vatikāna eksperti izsakās, ka tagad vara būtu jānodod kāda cita kontinenta pārstāvja rokās.

No 117 kardināliem, kas pulcēsies Siksta kapelā, lai ievēlētu nākamo katoļu baznīcas galvu, 62 ir eiropieši, tostarp 28 itāļi, 19 pārstāv Dienvidameriku, 14 – Ziemeļameriku, 11 ir afrikāņi, 11 – no Āzijas, bet viens – no Okeānijas.

“Ir tiesa, ka 2000 gadu laikā nekad nav bijis pāvests neeiropietis, bet šodien vairums katoļu mīt pārējā pasaulē, taču eiropietis garantētu ne mazāku universālismu kā dienvidafrikānis vai aziāts,” norādījis kardināls Paolis. “Eiropā glabājas kristiānisma saknes, tās ieguldījums ir fundamentāls.”

“Konklāvā Svētā Gara vējš pūš, kurp vēlas, nevis uzklausa sabiedriskās domas nosliecēs,” piebildis kardināls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+