Laukos
Tehnika

Itāļu kompānija ‘Cosmeco’ sāk ražot agregātu drenāžas kanālu rakšanai0

Industrijas izstādē Agritechnica, kas reizi divos gados notiek Vācijas pilsētā Hannoverē, apmeklētāji parasti drūzmējas pie populārāko zīmolu stendiem, lai uzzinātu, kādas inovācijas ieviesuši John Deere, Fendt, Claas, Massey Ferguson un citi visvairāk lietotu zīmolu ražotāji. Taču katras izstāžu halles stūrīšos savu inženieru domu un ideju demonstrē arī mazāk zināmi lauksaimniecības mašīnu un agregātu ražotāji. Par viņu dažkārt dīvainajiem izgudrojumiem turpmāk pastāstīsim vairāku rakstu sērijā.

Ja saimniecībā nepieciešams ātrs veids, kā izrakt mazus grāvīšus vai drenāžas kanālus uz lauka, divriteņu Big Storm šajā ziņā var būt īsts atradums.

Itāļu kompānija, kas ražo šo mašīnu, apgalvo, ka tas ir pasaulē lielākais rotējošais zemesracējs. Divi 180 cm diametra rotori (katrs aprīkots ar 24 asmeņiem), izgriež V veida tranšeju ar iespējamo dziļumu 145 cm.

Ar katru rotējošo disku, kura svars ir vairāk nekā 500 kg, tam būtu jābūt ar jaudu vismaz 150–200 ZS, taču šis svars nozīmē to, ka tieši inerce palīdz noturēt lāpstiņas uz noblīvētās augsnes.

Pieejamas arī mazākas versijas, kur tiek izmantoti divi dažādu izmēru riteņi; tās ļauj izmest zemi tikai uz vienu pusi. Tas ir ērti, ja nevēlaties konfliktu ar kaimiņiem, iemetot zemi viņu teritorijā.

Darba ražīgums 0,4–0,7 km/h un potenciāls izrakt 7 km drenāžas kanālu vienā dienā šā zemesracēja darbu padaru diezgan lēnu. Sākotnējā agregāta cena – ap 6500 eiro.
Vairāk par līdzīgiem jauninājumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā agro Tops

LA.lv