×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Itāļu renesanses pavasaris latviešu mākslinieku gaumē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. aprīļa līdz 29. maijam Bauskas pils muzejā būs skatāma Normunda Brasliņa un Pauļa Postaža izstāde “La Primavera”. Tikties ar māksliniekiem varēs izstādes atklāšanā, 8. aprīlī plkst. 17, LA.lv uzzināja muzejā.

Ab mākslinieku izteiksmes veids radniecīgs itāļu renesanses glezniecībai un vecmeistaru gleznošanas manierei, tādēļ arī izstādei izvēlēts nosaukums “La Primavera”, kas itāliešu valodā nozīmē – pavasaris.

Gan Brasliņš, gan Postažs ir lieliski portretisti un figurālās glezniecības žanra meistari, kuri apveltīti ar īpašu talantu, lielām darba spējām un pacietību. Autoru daiļrade apliecina tādu pašu precizitāti, kāda raksturīga renesanses laikmeta mākslinieku darbiem. Glezniecība ir viņu domas, aizraušanās, dzīve, darbs un dzīvesveids. Tiekoties mākslinieki var ilgstoši runāt ne tikai par ceļojumos redzētiem vecmeistaru gleznu oriģināliem, bet arī pastāstīt par jauniem atklājumiem – krāsu tonalitātē, lazēšanā un citām, tikai viņiem būtiskām lietām.

Gluži kā renesanses laika mākslinieki, arī Brasliņš un Postažs daudz glezno savus tuvākos, draugus un kolēģus, arī pašportretus. Nereti viņu mākslas darbos dominē tādi paši aksesuāri un lietas, kas redzamas itāļu vai flāmu vecmeistaru bildēs, kā, piemēram, Romera tipa vīna glāzes, upes pērles vai 15.-16. gadsimta tērpiem raksturīgas detaļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+