×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Itāļu zemnieki piketā pret importu pie parlamenta atved cūkas (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Pigs are pictured in front of the Italian parliament in Rome on December 5, 2013, during an unusual Christmas season protest against foreign food imports used to make classic Italian products such as pasta, mozzarella cheese and prosciutto ham. In a campaign entitled "The Battle for Christmas: Choose Italy", the farmers' union Coldiretti said that around 33 percent of food products sold in Italy and exported abroad are made using foreign imports. AFP PHOTO / TIZIANA FABI

Itāļu lauksaimnieki, protestējot pret pārtikas importu, ceturtdien Romā pie parlamenta ēkas atveduši cūkas.

Lauksaimniekus saniknojis fakts, ka daudzu tradicionālo itāļu ēdienu, piemēram, pastas, mocarellas un šķiņķa, izgatavošanā tiek izmantoti no citām valstīm ievesti pārtikas produkti.

Zemnieki piketē arī vienā no robežkontroles punktiem Alpos, pārbaudot kravas furgonus, kas uz Itāliju atveduši pārtikas produktus, tostarp cūkgaļu no Lietuvas, mocarellu no Vācijas, kviešus no Austrijas. Pēc itāļu lauksaimnieku teiktā, šādi produkti pārdošanas brīdī tiek uzdoti kā itāļu produkti.

Zemnieku protesta kampaņai dots nosaukums “Cīņa par Ziemassvētkiem – izvēlies Itāliju”.

Lauksaimnieku arodbiedrība “Coldiretti” norāda, ka ap 33% pārtikas produktu, kas tiek pārdoti Itālijā un eksportēti uz ārvalstīm, tiek izgatavoti, izmantojot no citām valstīm ievestus izejmateriālus.

“Mūsu saimniecības sabrūk!” atzīst 23 gadus vecais lauksaimnieks Augusto Musardo no Itālijas dienvidu daļas, kur viņš audzē kviešus un olīvas. Viņš demonstrācijās iesaistījies pie parlamenta ēkas. “Valdībai vajadzētu ieviest daudz caurskatāmāku pārtikas marķēšanu un aizliegt ārvalstu importu.”

Tikmēr arodbiedrības pārstāvji skaidro – divi no trim šķiņķiem, kas marķēti kā ražoti Itālijā, patiesībā izgatavoti, izmantojot Itālijā ievestu cūkgaļu.

Turklāt, pēc arodbiedrības rīcībā esošajiem datiem, trešdaļa itāļu pastas tiek saražota, izmantojot no ārvalstīm ievestus kviešus, bet puse no itāļu mocarellas ražošanai nepieciešamā piena tiek importēta no citām valstīm.

Savukārt puse no Itālijā saražotās olīveļļas izgatavota no importētām olīvām.

Itālijas lauksaimniecības ministre Nuncija de Girolamo paudusi atbalstu demonstrantiem, norādot, ka īstu itāļu produktu aizsardzība varētu būt iespēja, kā izkļūt no krīzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu gan smuki latvijas saiemas deputātiņi,aiz viņiem stāv pats prezis(nav ietverts kadrā)!!

  2. Ir gan smuki sivēntiņi : NIFNIFS , NUFNUFS un NAFNAFS ,bet vilks kā jau parasti noslēpies aiz politiķa – valstsvīra maskas .

Draugiem Facebook Twitter Google+