×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2017
Drukāt

Itāļu žurnālists publicē safabricējumu par Latvijas jaunsardzi un Baltiju (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Nīderlandes ziņu portālā “The Correspondent”, atsaucoties uz Itālijas žurnālista Tomazo Klavarīno interneta vietni, publicēta nepatiesa, Baltijas valstu jaunsargus tendenciozi nomelnojoša informācija, mēģinot graut Jaunsardzes prestižu un caur bērniem īstenot informācijas operācijas, starptautiski diskreditējot Baltijas valstu tēlu, uzskata Aizsardzības Ministrijā.

Klavarīno savā rakstā norāda, ka bērni Baltijas valstīs smagās mugursomās, formastērpos ar ieročiem rokās tiek apzināti un intensīvi gatavoti karadarbībai ar Krieviju, salīdzinot Jaunsardzi ar nacionālistiski noskaņotu paramilitāru grupējumu, kura aktivitātes strauji pieaugušas pēc Kanādas vadītās NATO kaujas grupas izvietošanas Latvijā.

“Ir ciniski un nepieņemami izmantot bērnus informācijas operācijām. Tāpēc aicinu sabiedrību kritiski izvērtēt šāda rakstura informāciju un nekļūt par nomelnošanas kampaņas atbalstītājiem, izplatot nepārbaudītu un nepatiesu informāciju no apšaubāmiem avotiem,” uzsver Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Aizsardzības ministrija apstiprina, ka izvērtējot T.Clavarino pieteikumu un interesi par Jaunsardzi, kā arī sagaidot korektu un objektīvu informācijas sniegšanu sabiedrībai, starptautiski veicinot Latvijas un Jaunsardzes atpazīstamību, žurnālists tika uzņemts Jaunsardzes un informācijas centra organizētajā nometnē Kurzemē. Latvijas Aizsardzības ministrijas rīcībā ir informācija, ka T.Clavarino Lietuvā un Igaunijā ir aicinājis bērnus speciāli viņam pozēt ar ieročiem rokās un Igaunijā paudis neapmierinātību, jo konkrētajā nodarbībā, kas saistīta ar pirmās palīdzības sniegšanu, bērniem ieroču nav bijis.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka Jaunsardze izveidota pirms 25 gadiem – vēl labu laiku pirms Latvijas iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā. Līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums “Par Latvijas Republikas Zemessardzi”. Zemessardzes paspārnē 1992. gadā tika izveidota Zemessardzes jaunatnes organizācija – Jaunsardze. Gadu gaitā tā izveidojusies par lielāko jaunatnes kustību Latvijā, apvienojot vairāk nekā 8000 zēnu un meiteņu vecumā no 10 līdz 21 gadam. Turklāt ieroču pielietošana Jaunsardzes organizētajās nometnēs notiek atbilstoši Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumam, ar kuru noteikts treniņšaušanas, mācību šaušanas vai šaušanas sporta sacensību dalībnieku minimālais vecums.

Žurnālists rakstā maldinoši informē, ka Jaunsardzei līdzīgas kustības ir tikai Baltijas valstīs. Tāpēc Aizsardzības ministrija informē, ka Jaunsardzei līdzīgas jaunatnes kustības ir ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Kanādā, Austrālijā.

Baltijas valstu jaunsardzes sadarbības projektos aktīvi iesaistās arī Polijas Aizsardzības ministrija. Latvijas jaunsargi regulāri pārstāv Latvijas tēlu starptautiskos pasākumos, piemēram, jau vairāk nekā 10 gadus labākie jaunsargi piedalās starptautiskajās jauniešu sacensībās Zviedrijas Zemessardzes “Hemvarnet” mācību centrā Vellingē.

Ņemot vērā ilggadēju pieredzi, Jaunsardzes un informācijas centru regulāri pieredzes apmaiņā apmeklē kolēģi no citām valstīm, piemēram, 2013. un 2014.gadā Latvijā regulāri viesojās Kosovas Aizsardzības ministrijas pārstāvji, lai gūtu pieredzi kā izveidot līdzīgu jauniešu kustību Kosovā.

Aizsardzības ministrija norāda, ka šī ir klasiska provokācija un informācijas operācija, kurā žurnālists
manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, turklāt izmantojot bērna tēlu, mēģina ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Tāpēc aicinām Latvijas sabiedrību kritiski attiekties pret populistiskiem centieniem īstenot Latvijas un Baltijas valstu informatīvajā telpā informācijas operācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. piccolo cazzo!

 2. Ļoti labi, ka bērni bija jaunsargos. Par KO runā rakstā tas ELEMENTS, nezinu! Esam KURZEMNIEKI un labāk viņam paklusēt! Labi, ka mani bērni trenējās sportā un mācījās arī šaušanas nodarbībās. Pati esmu mācījusies militāro mācību padomju laika vidusskolā un LABI, KA PROTU IZJAUKT UN SALIKT IEROCI KĀ ARĪ ŠAUT! MAN BIJA LABI REZULTĀTI. NAV JĀTAISNOJAS ŠIM itālim plavarīno jeb kā tur viņu sauc…Lai liek mierā KURZEMI, LATVIJU un BALTIJU, provokators tāds!

 3. Itāļi VIENMĒR simpatizējuši krieviem! Šis nav izņēmums! Tikai patiesību zinoši cilvēki šiem murgiem neticēs! Arī mana meita un dēls ir jaunsargos. NEKO TĀDU, KO RAKSTA ŠIS NELIETIS, MANI BĒRNI NEDARA. ESMU priecīgs, ka bērniem ir nodarbības un treniņi. ĻOTI LABI, KA AM IR TĀDA VIENĪBA KĀ JAUNSARDZE! PALDIES! Vai tad tikai krievu bērniem ir tiesības nodarboties ar dažādām cīņas mākslām u.c. sporta veidiem un būt noderīgiem SAVAI valstij?????? ITĀĻU ČURBAN, nejaucies citas valsts aizsardzības lietās, BET LABĀK SARGĀ SAVAS VALSTS ROBEŽAS UN NEPATAISI EIROPU PAR IMIGRANTU IZGĀZTUVI????!!!! TAVA VĀJUMA DĒĻ ARĪ LATVIJĀ IR ŠIE MIERA JAUCĒJI UN PAŠLABUMA MEKLĒTĀJI! VAI TEV DARBA TRŪKST SAVĀ ITĀLIJĀ???

 4. Действительно, как всполошилось наше министерство обороны, аж специально в прессе выступили. Конечно, им непривычно, что плохо пишут и говорят не о России и о её военных, а о них, любимых. Ведь в самих таких лагерях нет ничего плохого, если там учат любить и защищать свою родину. Но вот если там детей учат ненавидеть другой народ и другую страну, например, как это происходит на украине, то это плохо, очень плохо!

 5. Tas ir komunista rokraksts: melot un stāstīt puspatiesības. Arī starp itāļu žurnālistiem tādu netrūkst.
  Atradies bērnu žēlotājs, drīzāk jau Kremļa pakalpiņš ar zīmuli rokā! Mazai tautai ir jāprot sevi aizstāvēt
  un nekādas itāļu vaimanas te nelīdzēs.

 6. bija jau viens “angļu žurnālists” ar kremļa dresūru arī…

 7. Līdz 1940.gadam oficiāli Latvijā bija Latvijas Aizsargu Organizācija (LAO). PSRS okupācija tos likvidēja, pat viltojot K.Ulmaņa parakstu. Višimkis (Čekists no PSRS + Kirhenšteins (PSRS ieliktenis) ieviesa Latvijā Zemessardzi. 1954.gadā Semessardzi likvidēja. Krievs (pēc tautības) Gorbūnovs ieviesa atkal Zemessardzi, mums Latviešiem svešu vienību (izcelsme nāk no Vācijas). Latvijā KPSS kā bija pie varas, tā pēc 1990-1993.g. arī palika pie varas. Ka Latvijā viss tiek veidots ar “Kājām gaisā” labi zināms. Nosauksim tos rīkotājus par “Huntu” !!!!

 8. Pilnīgi piekrītu itāļu žurnālistam, bērniem nav jāpiedalās militārdeģenerātu nāvēs spēlēs!

 9. savas zāles negaršo? Atbildēt

  kad krievijā ir kāda militāra nometne jaunatnei, tad musu mediji lec no biksem laukā ka nu tik krievi nāk, ka karam gatavojas, kad krievijā uzraksta principā to pašu, tad uzreiz tas ir safabricejums, meli, nomalnošana……
  kā vienmer musu medijiem liekuligi dubultstandarti

 10. я живу в Латвии, страна маленькая – ничего не спрячешь. Очень жаль латышских детей, да и весь латышский народ- орудие игры американских олигархов.

  • Vēl viens žēlotājs, vēl viens Klavarīno.

  • Ak man uzreiz palika siltāk ap sirdi lasot šos “patiesos” skumju vārdus. Pirmais skrietu russkijiem ziņot par katru latviešu bērnu, kas uz zāliena uzkāpis. pilns ar tādiem žēlotājiem – kangariem te ir…

  • Nu tad brauc mājās, nebūs jāskatās kā tie nabaga ” latiši ” cieš. Līdzjūtis atradies.

Draugiem Facebook Twitter Google+